$
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט מכניסה את הענן אל תוך הארגון

ענקית התוכנה חוברת ליצרניות המחשבים HP, דל ופוג'יטסו, והן יספקו שרתים המבוססים על Azure, פלטפורמת הענן הארגונית של מיקרוסופט. ענקית קמעונות הרשת eBay כבר חתמה על הסכם ראשון

אבנר קשתן 09:3414.07.10

מיקרוסופט הודיעה אתמול (ג') על שורה של שיתופי פעולה עם יצרניות מחשבים מובילות שבמסגרתו יספקו היצרניות לארגונים שרתי "מחשוב ענן" המבוססים על פלטפורמת Azura של החברה. השרתים יהוו מעין "ענן פרטי" בתוך רשת הארגון, וייהנו מאבטחה מלאה בלי לוותר על יתרונות מחשוב הענן.

 

במסגרת

ההכרזה, שהתקיימה היום בכנס השותפים השנתי של מיקרוסופט בוושינגטון, נמסר גם חברת איביי חתמה על הסכם עם מיקרוסופט, והיא תהיה מהראשונות להתנסות במודל הענן הפרטי החדש.

 

חזון מחשוב הענן גורס כי חברות יכולות לחסוך זמן וכסף על ידי הוצאת מערכות המידע שלהן אל מחוץ לחוות השרתים שלהן אל "שירותי ענן" - חוות שרתים ענקיות שמאפשרות להריץ מאות מערכות במקביל, והגישה אליהן מתבצעת דרך האינטרנט. היתרון במודל הזה על פני המודל הקיים של שרתים ארגוניים הוא שהוא מאפשר ניהול משאבים יעיל, מכיוון שכל המערכות רצות בתוך "מכונות וירטואליות" וניתן להקצות להן משאבים בהתאם לדרישה ולצורך, ולא לרכוש מראש חומרה ייעודית לכל מערכת, אשר אינה בהכרח מתאימה לעומסים הנדרשים ממנה.

 

פתרון הביניים המוצע יאפשר להתקין שרתי-ענן סגורים, אשר נמצאים בתוך הרשת הארגונית, ולא דורשים העתקה של מידע ארגוני רגיש אל שרתי ענן שמחוץ לחברה. עם זאת, הם מנצלים את יכולת תשתית הענן של מיקרוסופט, Azure, כדי להריץ את כל מערכות המידע של הארגון על שרת הענן, תוך הקצאת משאבים פנימית. חברת איביי כבר ביצעה בעבר מעבר של חלק ממערכותיה, ביניהן עמוד המכירות של האייפד של אפל, לתשתית החדשה.

 

תוכנית הענן הפרטי נמצאת עדיין בשלבים ראשוניים, ויצרניות החומרה הודיעו בינתיים כי הן מוציאות סדרות מוגבלות של השרתים המתאימים לפלטפורמה החדשה, עד שהיענות השוק תוכיח את עצמה. אימוץ הפלטפורמה בשוק יושפע במידה רבה מהצלחת הטמעת המערכת באיביי, אשר תושלם עד סוף שנה, כפי שהעריך סמנכ"ל הטכנולוגיות של החברה, ג'יימס באריס.

 

מיקרוסופט היא אחת מהספקיות הגדולות בעולם של שירותי מחשוב ענן. בתחום זה פעילות גם גוגל עם פלטורפמת ה-AppEngine, ואמזון, מהראשונות בשוק, עם פלטפורמת ה-Amazon Web Services. היום הודיעה אמזון גם על שירות מחשוב על בפלטפורמת הענן שלה, המאפשרת ביצועים המהירים פי 8.5 שמיועדים ליישומים מדעיים ומחקריים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x