• תפריט
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל גוגל: בכל יום נמכרים 160 אלף מכשירי אנדרואיד

לדברי שמידט, מספר האפליקציות הזמינות למערכת ההפעלה הסלולרית של החברה הגיע ל-65 אלף. בתוך כך השיקו ורייזון ומוטורולה מכשיר אנדרואיד חדש - דרויד X

יוסי גורביץ 14:0024.06.10
מנכ"ל גוגל אריק שמידט אמר אתמול (ד') כי בכל יום נמכרים 160 אלף מכשירי סלולר המופעלים באנדרואיד - כ-4.8 מיליון מכשירים מדי חודש. שמידט אמר את הדברים בראיון לעיתון הבריטי גרדיאן.

 

לדברי שמידט, מדובר בעלייה של 60% לעומת חודש מאי: אז, במהלך כנס המפתחים שלה, הודיעה
גוגל כי היא מוכרת 100 אלף מכשירים ביום. שמידט ציין כי מספר האפליקציות הזמינות למערכת ההפעלה הסלולרית של גוגל גדל בצורה משמעותית - מ-50 אלף במאי לכ-65 אלף כיום. שמידט אמר עוד כי העלייה החדה במכירות משמעה שאנדרואיד תהפוך בקרוב למערכת הפעלה מובילה, אולי שוות ערך במעמדה לחלונות על מחשבי PC.

 

הגרדיאן ציין כי משמעות הנתונים שמסר שמידט היא שגוגל תמכור השנה מדי רבעון כ-15 מיליון מכשירי אנדרואיד - סך כל מכירות הסמארטפונים בעולם ברבעון הראשון של השנה עמד על 54 מיליון יחידות. שמידט התחמק מהשאלה אם גוגל רואה באפל, המובילה בתחום הסמארטפונים בארה"ב, או בנוקיה, המובילה בתחום בעולם, את היריבה העיקרית שלה, ואמר שהוא "מנסה להעביר את זמנו בלי להתמקד בשאלות הללו".

 

בתוך כך, הודיעו אתמול יצרנית הסלולרים מוטורלה וספקית הסלולר האמריקאית ורייזון על השקתו של סמארטפון אנדרואיד חדש, המכונה Droid X. המכשיר החדש אמור להיות המענה של החברות לאייפון של אפל. הוא מצויד במסך מגע בגודל 4.3 אינצ'ים, והוא יצטרך להתמודד לא רק עם האייפון אלא גם עם המתחרה של HTC, ה-Droid Incredible, שזכה לביקורות מצוינות ולביקוש נרחב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x