$
הייטק והון סיכון

מנכ"ל פייסבוק: נכניס השנה יותר ממיליארד דולר

לדברי מארק צוקרברג, ההערכות שלפיהן הכנסות הרשת החברתית יגיעו השנה ל-1.1 מיליארד דולר "אינן רחוקות מהמציאות". עם זאת, צוקרברג הודה כי הצמיחה בפייסבוק הואטה לאחרונה

יוסי גורביץ 10:0723.06.10

כמה כסף מכניסה פייסבוק? מכיוון שהרשת החברתית הפופולרית בעולם היא חברה פרטית שאינה מונפקת בבורסה, היא איננה חייבת לפרסם את נתוניה הפיננסיים, אך מנכ"ל החברה מארק צוקרברג מעריך שהכנסותיה ב-2010 יהיו יותר ממיליארד דולר.

 

בראיון לבלוג Inside Facebook אמר צוקרברג כי

הערכותיהם של אנליסטים, שלפיהם תכניס החברה 1.1 מיליארד דולר במהלך 2010, "אינן רחוקות מהמציאות, ואנו לא חשים צורך לתקן אותן". מוקדם יותר טען צוקרברג כי ההערכות לגבי הכנסותיה של פייסבוק בשנת 2009 היו נמוכות באופן חריג מהכנסותיה האמיתיות, ומחה על כך. יצוין שפייסבוק לא טרחה לציין מה היו הכנסותיה בשנת 2009; הערכות שפורסמו לאחרונה, מפי מקורות בחברה ששמרו על אנונימיות, מדברות על הכנסות של כ-800 מיליון דולר, והפיכתה של פייסבוק לרווחית לראשונה בתולדותיה.

 

צוקרברג אמר עוד כי צמיחתה של פייסבוק הואטה לאחרונה. הוא סירב לספק מספרים מדויקים, אך אמר כי מספר המשתמשים של הרשת החברתית עדיין צומח במהירות גבוהה "אם כי לא בשיעור צמיחה של 3% בשבוע" כבעבר. הבלוג SearchEngineLand העריך בחודש מאי, בהסתמך על נתונים שסיפקה פייסבוק, כי מספר המצטרפים לפייסבוק ירד בכ-25% עד 50%. הירידה באה בעקבות שורה של שערוריות, שחשפו כשלים באופן שבו מתייחסת פייסבוק לפרטיותם של משתמשיה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x