שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אזיקים אלקטרונים - הדור הבא

גאדג'ט חדש יאפשר לקורבנות של אנשים שהוצא נגדם צווי הרחקה לדעת מתי התוקפן נמצא בקרבתם, ולהזעיק עזרה

יוסי גורביץ 14:2503.06.10
מכשיר חדש שהוצג בתחילת השבוע בקליפורניה צפוי, אם יאומץ על ידי מערכת המשפט, לסייע לקורבנות להתגונן מפני אנשים נגדם הוצא צו הרחקה. המכשיר, ששמו לא ידוע, נבנה על ידי חברת GPS Monitoring Solutions והוצג לשורה של עורכי דין ובכירים אחרים במערכת המשפט – אם כי טרם הוצג לשופטים.
כך מדווח ה"סן ברננידנו סאן".

 

המכשיר מבוסס על טכנולוגיית GPS ודומה לאזיקים האלקטרוניים שמשמשים את מערכת אכיפת החוק מזה שנים, עם הבדל מהותי: בעוד שהאזיק האלקטרוני הוא פסיבי, ומסתפק בשידור מיקומו של לובש האזיק למערכת מרכזית, המכשיר החדש אקטיבי ומסוגל לשדר התרעות.

 

המערכת מורכבת משני חלקים: אזיק אלקטרוני שאותו לובש האדם המורחק, ומכשיר דמוי סלולר שניתן לקורבן. אם המורחק מגיע למרחק מסוים מן הקורבן, המכשיר מעדכן מיד את הקורבן ואת המשטרה באמצעות הודעת SMS. אם המורחק ינסה לפגוע באזיק בדרך כלשהי, כגון לחתוך אותו או להתעסק בהגדרות שלו, תשמע צפירת אזעקה והודעת SMS תשלח אל הקורבן והמשטרה.

 

נציגי החברה אמרו כי אינם ממליצים על שימוש במערכת בכל מקרה של צו הרחקה, אלא רק במקרים בהם מעורבת אלימות. עורך דין שבחן את המכשיר אמר כי הוא מוצא אותו יעיל משמעותית מאזיק אלקטרוני פסיבי רגיל; לדבריו, במקרה אחד שהוא יודע עליו הסיר התוקפן את האזיק הפסיבי והמשטרה הבחינה בכך רק כעבור יומיים. נציגי החברה אמרו כי הם מודעים לחשש מפני פגיעה בפרטיות, אך הדגישו כי רבים מהמורחקים בצו נושאים אזיק אלקטרוני גם כך, וכי כמעט כל מכשיר סלולרי מכיל כיום GPS.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x