$
חדשות טכנולוגיה

Soluto הישראלית זכתה בתחרות Techcrunch Disrupt

החברה שמפתחת תוכנה שיתופית לטיפול בבעיות במחשב זכתה במקום הראשון מתוך 100 חברות שהשתתפו בכנס הסטארטאפים. הפרס של סולוטו: גביע, חמישים אלף דולר והרבה הכרה בינלאומית

אסף גלעד 09:5827.05.10

חברה ישראלית זכתה בתחרות הסטארטאפים היוקרתית של הבלוג הטכנולוגי טקראנץ'. החברה, סולוטו (Soluto) גברה על 21 חברות נוספות שהשתתפו בתחרות.

 

אמש, לאחר שנבחרה סולוטו כאחת מבין עשר חברות העולות לשלב השני של התחרות, נבחרה החברה שוב לסיבוב נוסף שכלל עוד ארבע חברות: Betterment, Ujam, Publish2 ו- MovieClips. לאחר מכן הוכרזו הזוכים: חברת Ujam - המפתחת מערכת מבוססת אינטרנט לשיתוף בין מוזיקאים זכתה במקום השני, ואילו סולוטו הישראלית - במקום הראשון.

 

מעבר להכרה הבינלאומית הרחבה שסולוטו קיבלה בעקבות התחרות, היא תקבל גם גביע ופרס כספי של 50 אלף דולר. " לילה נהדר עבר על סולוטו", אמרה מנהלת השיווק של החברה אורית בליצר-צור ל"כלכליסט', "זו תוצאה של הרבה עבודה קשה ושל מוצר מיוחד שזכה להכרה". את הגביע תוכל לשמור לעצמה סולוטו רק למשך חצי השנה הקרובה, עד לתחרות הבאה של טקראנץ' שתיערך בספטמבר.

 

סולוטו, מיסודם של תומר דביר וישי גרין, פיתחה מערכת מבוססת אינטרנט המנטרת את פעילותם של מחשבים המחוברים אליה ומסוגלת לבצע תיקונים ולהמליץ על שיפורי תוכנה או הגדרות הנדרשות לשפר את תפקוד המחשב. התוכנה לדברי החברה נועדה "להפחית משמעותית את התסכולים הרבים שהמחשב האישי גורם לנו". עד עתה סולוטו ערכה שני סבבי גיוסים בשווי כולל של 7.8 מיליון דולר. בין בעלי המניות המרכזיים בחברה: מייסדי סאיוטה נפתלי בנט וליאור גולן, הקרנות גיזה ופרוקסימה והמשקיע זוהר גילון. 

 

"אם החברה תצליח לשכנע מיליוני אנשים להשתמש בשירות שלה, היא עשויה לשנות את התעשייה כפי שהיא מוכרת לנו", קבעו עורכי התחרות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x