שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדעי החיים

מדטרוניק תשקיע 70 מיליון דולר בביוקונטרול הישראלית, עם אופציה לבצע רכישת ענק

חברת המכשור הרופאי האמריקאית תשקיע בחברת הסטארט-אפ הישראלית, וצפויה לרכוש אותה ב-550 מיליון דולר אם תעמוד ביעדי המחקר הקליני

אסף גלעד ועומר ענבר 19:3424.05.10

כשנה וחצי לאחר שרכשה את ונטור הישראלית בעסקת ענק של 325 מיליון דולר, חוזרת מדטרוניק, ענקית הציוד הרפואי האמריקאית, להשקיע בחברה ישראלית הפועלת בתחום הקריודולוגי. חברת הסטארט-אפ ביוקונטרול, של היזם יוסי גרוס, תגייס 70 מיליון ממדטרוניק. ההסכם יקנה למדטרוניק את האפשרות לרכוש

את ביוקונטרול תמורת 550 מיליון דולר במקרה ותשלים את שלב הניסויים הקליניים ותקבל את אישור ה FDA לשיווק מוצריה בארה"ב, ותמורת 350 מיליון דולר 'בלבד' במידה ולא תעמוד ביעדים אלה.מלוא ההשקעה תוזרם לביצוע הניסויים הקליניים, ומדטרוניק אינה רוכשת שליטה בחברה.

 

 עם זאת, האקזיט של ביוקונטרול לא יתרחש מחר בבוקר. בפני החברה הקטנה עומדות שלוש עד חמש שנים של ניסויים קליניים וקבלת אישור ה-FDA, רשות התרופות האמריקאית המפקחת על כל מכשור רפואי חדש. במידה והחברה תמכר, הרווחים יגיעו למחזיקי המניות המרכזיים, בהם יוסי גרוס, מייסדי קרן פרגרין בועז ואייל ליפשיץ (אם כי הקרן עצמה איננה מושקעת בחברה), פיטנגו וקרן HBM השוויצרית.

 

ביוקונטרול, שהוקמה על ידי היזם הסדרתי פרופ' יוסי גרוס, יחד עם בועז ואייל ליפשיץ, פיתחה התקן אלקטרוני הניתן להחדרה כירורגית לגוף, המנתח את תנודות הלב ומנטר רעשים והפרעות בפעילותו. ההתקן מסוגל גם לבצע הליך טיפולי וליצור גירויים חשמליים בעצמו ובכך למנוע סכנת חיים ולבצע טיפול ראשוני. בנוסף, החברה מכרה בעבר לחברת AMS מוצר המשדר פולסים עצביים למניעת בריחת שתן ב-50 מיליון דולר. לחברה אישור תקן CE לשיווק באירופה, היא הוקמה בשנת 1999 ולה 24 עובדים, לפי חברת המחקר IVC.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x