$
חדשות טכנולוגיה

פלאפון משקיעה באינטרנט הסלולרי: משדרגת את הרשת

משיקה רשת מהירה בדור 3.75, עם קצבי הורדה של עד 15 מגהביט לשניה, אשר תהיה זמינה באזורים מוגבלים בארץ. מנכ"ל פלאפון: הגלישה הסלולרית היא השקעה אסטרטגית עבורנו

מאיר אורבך 14:1024.05.10
פלאפון מרחיבה את השקעתה בתחום האינטרנט הסלולרי. החברה הודיעה היום (ב') במסיבת עיתונאים על שדרוג תשתיות הגלישה הסלולרית שלה, אשר יאפשרו לה להציע מהירויות גלישה גבוהות ללקוחות הדור השלישי המשתמשים בסמארטפונים או במודמים סלולריים.

 

הרשת החדשה, המכונה High Speed GSM+, בנויה על טכנולוגית HSPA+ (דור 3.75), אשר נפרשה במאות אתרים בארץ ומאפשרת גלישה במהירויות של עד 21 מגהביט לשניה. עם זאת, פלאפון תציע בתחילה חבילות גלישה עם מהירות הורדה של 15 מגהביט לשניה, ומהירויות העלאת נתונים של 5.7 מגהביט לשניה. הקצבים המואצים יהיו זמינים רק באזורים בהם יש כיסוי לרשת החדשה, כשבשאר אזורי הכיסוי יתאפשרו רק קצבי התעבורה הרגילים, אך אם ירשם ביקוש, יורחבו אזורי הכיסוי.

 


 

בנוסף לגלישה ממכשירי הטלפון, מציעה פלאפון מודמים סלולריים מתוצרת חברות סיירה ונובטל, המאפשרים גלישה סלולרית במחשבים ניידים בקצבים המלאים של הרשת, עד 21 מגהביט לשניה.

 

גיל שרון, מנכ"ל פלאפון, אמר היום כי "מהלך שדרוג הרשת הוא מהלך אסטרטגי עבורנו, שמטרתו יצירת מקור צמיחה נוסף בהכנסות וברווחי החברה". שרון מסר כי רווחיות תחום השיחות הקוליות מוגבלת עקב שחיקת התעריפים, וכי החברה תתמקד בתחומי התוכן והגלישה הסלולרית. על פי דורון קורץ, סמנכ"ל ההנדסה והטכנלוגיות בפלאפון, נפח תעבורת הנתונים ברשת זינק פי 7 ב-15 החודשים האחרונים, כשמרבית השימוש הוא בידי משתמשי אייפון, הצורכים פי 10 תעבורה מלקוחות סמארטפונים רגילים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x