$
חדשות טכנולוגיה

משרד התקשורת החל לאשר יבוא מסחרי לאייפד

גם לאחר הסרת האיסור הגורף להכניס לארץ מכשירי אייפד, הותר לכל אדם להביא מחו"ל מכשיר אחד בלבד. אתמול ניתן אישור לייבא מספר בלתי מוגבל של אייפדים למטרות מסחריות

עומר כביר 09:3412.05.10

משרד התקשורת החל לאשר ליבואנים עצמאיים יבוא מסחרי של אייפד, הטאבלט המדובר של אפל – כך נודע ל"כלכליסט".

  

האישור שניתן מאפשר לייבא את המכשיר לישראל ללא הגבלה על כמות המכשירים. זאת, בניגוד לאישור יבוא אישי שנתן משרד התקשורת בסוף אפריל, אשר מאפשר לכל ישראלי

שחוזר מחו"ל להכניס איתו למדינה מכשיר אחד. אחד היבואנים הראשונים שקיבלו את האישור הינו אתר iStore

 

לפני כחודש החליט משרד התקשורת לאסור את יבוא המכשיר לישראל בטענה שרכיב ה-WiFi שלו אינו עומד בתקן האירופי והישראלי, ועלול להפריע לתקשורת האינטרנט האלחוטי של מכשירים אחרים.

  

ההחלטה, שסוקרה בהרבה בכלי התקשורת בעולם, זכתה לביקורות רבות. אחרי פחות משבועיים שינה המשרד את ההחלטה, והתיר יבוא אישי, בהסבירו שבפעילות שבוצעה מול אפל העולמית ורשויות הרגולציה בארה"ב ואירופה התברר כי המכשיר יוכל לפעול בארץ תוך עמידה ברף ההספק והתדרים המורשים לפי התקן הישראלי.

  

כעת מרחיב המשרד את ההיתר, ומאפשר גם לחברה מסחרית לייבא לישראל את המכשיר. מחיר הדגם הפשוט ביותר של האייפד בישראל יעמוד בשלב ראשון על כ-3,500 שקל. מחירו של הדגם היקר ביותר יכול להגיע ל-5,000 שקל.

  

במשרד התקשורת מסרו בתגובה: "משרד התקשורת נותן אישר ליבוא מסחרי של האייפד, כמו כל מכשיר אלחוטי אחר. כל בקשה נבדקת לגופה ומאושרת אם המכשיר עומד בתקנים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x