$
אינטרנט

עוד פרצת אבטחה בפייסבוק: שיחות צ'אט פרטיות נחשפו

משתמשים ברשת החברתית גילו שהם יכולים לעקוב אחרי שיחות צ'אט של חבריהם, גם אם אינם שותפים להן. בתוך זמן קצר ניטרלה החברה את אפשרות הצ'אט, ומאוחר יותר הודיעה כי סתמה את הפרצה

יוסי גורביץ 10:0506.05.10

כל העדכונים, הכתבות והמדורים של טכנולוגי - היישר לפייסבוק שלכם

 

עוד פרצת אבטחה בפייסבוק: כחודש לאחר שפרצת אבטחה ברשת החברתית הפופולרית חשפה כתובות מייל חסויים של המנויים בה, וכשלושה חודשים לאחר שחשפה בטעות אלפי הודעות פרטיות שלהם, התברר אמש (ד') כי ניתן לצפות בצ'אט פרטי בין שני משתמשים אחרים, גם אם אינך שותף לו.

 

הבלוג טקראנץ' הדגים את פרצת האבטחה, שהגישה אליה היא, אירונית, באמצעות בקרי הפרטיות החדשים של פייסבוק. זמן קצר לאחר מכן השעתה פייסבוק את השימוש באופציית הצ'אט, וכעבור כמה שעות הודיעה כי סתמה את פרצת האבטחה.

 

הפרצה החדשה מגיעה בזמן שפייסבוק נמצאת תחת ביקורת גוברת והולכת כלפי מדיניות הפרטיות שלה. לאחרונה אילצה פייסבוק את המשתמשים לחלוק שורה של פרטים אישיים עם כלל הציבור, או להסיר אותם לגמרי מהפרופיל שלהם; ידיעה על עובד פייסבוק שאמר שמנכ"ל החברה, מארק צוקרברג, "לא מאמין בפרטיות" משכה תשומת לב רחבה; ובסוף חודש אפריל גילה מהנדס של גוגל שתקלה בפייסבוק מאפשרת לגלות איזה משתמש מגיע לאיזה אירוע, גם אם הוא אינו "חבר" של המשתמש. באוקטובר האחרון החלה פייסבוק לתת למפתחים גישה לחשבונות המייל של המשתמשים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x