אפליקציות

סמארטפונים בדרכים: אפליקציות תחבורה לאייפון ולאנדרואיד

להזמין מונית קרובה במהירות, לקבל מידע על תחנות דלק, שעות הגעה של אוטובוסים ורכבות ולא לשכוח איפה חניתם. האפליקציות שיעזרו לכם להגיע מ-A ל-B

שי ענבל 20:3303.05.10

 

להורדת האפליקציות לאנדרואיד יש לסרוק את הברקוד עם המכשיר באמצעות תוכנת Barcode Scanner. מדריך וידיאו ניתן למצוא כאן

 

בקרו בדפי הפייסבוק שלנו: אייפוניסט , טכנולוגי וכלכליסט - וקבלו את כל העדכונים, החדשות, המדריכים והכתבות

 

1. מתי מגיעה הרכבת הקרובה?

 

Trainz Trainz צילום מסך

עבור האייפון קיימות שתי אפליקציות לבירור זמני רכבות שפועלות גם ללא חיבור לרשת. הראשונה היא Trainz. יש להכניס בה את תחנת המוצא, תחנת היעד והזמן המבוקש, והאפליקציה תציג את המידע על כל הרכבות הרלוונטיות מאותה שעה עד סוף היום - גם כשנדרשת החלפה. ניתן אף להפוך את כיוון התחנות.

 

Next Train לאייפון עונה על אותו הצורך אך מציג מידע מפורט יותר, הכולל את כיוון הנסיעה, רשימת התחנות ומספרי הרציפים. חיסרון משמעותי הוא שלא ניתן לקבל מידע על מסלול מתחנה לתחנה, כל שכן על מסלולים שדורשים החלפת רכבת. הדרך היחידה לעשות זאת היא לבחור תחנת יעד ולברר דרכה.

 

מחיר Trainz: חינם

 

מחיר Next Train: דולר אחד

 

(להורדת Trainz)

 

(להורדת Next Train)

 

האייפון אינו בודד בזירה, וגם למשתמשי האנדרואיד הישראלים קיימת דרך להתעדכן בקלות בזמני הרכבות, באמצעות ILTrainDroid. אפליקציה זו מאפשרת לבחור תחנת מוצא ויעד, כמו גם יום ושעה בו אתם מעוניינים להגיע או לצאת ברכבת. לאחר קבלת המידע תוכלו לדפדף קדימה ואחורה בין השעות, ואפילו למצוא רכבת חזרה.

 

ILTrainDroid ILTrainDroid צילום מסך

 

מחיר: חינם

 

ברקוד לסריקה מהמכשיר:

 

2. שעות וזמני אוטובוסים ברחבי הארץ

 

יישום תחבורה ציבורית נוסף לאנדרואיד ששווה אזכור הוא ILBusDroid, המאפשר לקבל מידע על אוטובוסים ברחבי הארץ. היישום, שיעורר קנאה בכל בעל אייפון ישראלי, תומך בקווי דן, אגד וחברות נוספות ומאפשר לקבל במגוון דרכים את כל המידע הדרוש לנוסע המתמיד - חיפוש קו לפי מספר, איתור אוטובוסים לפי מסלול, וגם איתור תחנות קרובות למיקומכם הנוכחי באמצעות ה-GPS שבמכשיר.

 

בדומה ל-ILTrainDroid, האפליקציה בנויה היטב ומאפשרת לחפש על פי מגוון פרמטרים של זמן, מיקום נוכחי, תחנת יעד ומוצא, ועוד.

 

מחיר: חינם

 

ברקוד לסריקה מהמכשיר:

 

באייפון אין בינתיים דרך לקבל זמני אוטובוסים בכל הארץ, אבל אם אתם תושבי תל אביב או ירושלים, תוכלו להשתמש באחת משתי אפליקציות ייעודיות.

 

TLV TLV צילום מסך

עבור תל אביב קיים היישום TLV, המאפשר לברר, בין היתר, מידע על אוטובוסים בעיר לפי מספר הקו, תוך הכוונה לתחנת האוטובוס הקרובה. ניתן גם לקבל מידע גם על תחנות דלק וחניונים בעיר. ליישום בעיה קלה בהצגת המידע על גבי מפה, עקב חוסר התמיכה של Google Maps באפליקציות. הדבר ניתן לפיתרון לרוב על ידי לחיצה על אייקון כדור הארץ ולחיצה על הוראות הגעה, כפתור הפותח את יישום המפות באייפון.

 

מחיר: חינם. לקבלת המידע על כל האוטובוסים בעיר יש לרכוש שדרוג מתוך האפליקציה במחיר של 0.99 דולר

 

(להורדת TLV)

 

Jerubus Lite הוא יישום המציג את מפת האוטובוסים בירושלים. ניתן באמצעותו לקבל מידע על שעות פעילות של קווים לפי מספר, לברר דרך הגעה למקומות מרכזיים בעיר, וכמובן - לקבל מידע על מסלולים הנסיעה באמצעות המפה. על ידי שדרוג האפליקציה תוכלו גם לדעת את מיקומכם הנוכחי על המפה באמצעות ה-GPS.

 

מחיר: חינם. תמורת מידע על מיקום באמצעות ה-GPS יש לרכוש שדרוג מתוך האפליקציה, או לרכוש את הגרסה המלאה, ב-0.99 דולר

 

(להורדת Jerubus Lite)

 

3. שני יישומים לחניה חכמה יותר

 

Where Did I Park Where Did I Park צילום מסך

אפליקציית Where Did I Park לאייפון מסייעת בפיתרון שתי בעיות נפוצות – שכחה של המקום בו חניתם ופקיעת תוקף תו החניה. עבור חניה ברחוב, תוכלו לשמור את הכתובת אוטומטית באמצעות ה-GPS ולקבל הוראות הגעה מאוחר יותר. אם מדובר בחניון, תוכלו להקליד את כל הפרטים אודות המיקום (קומה, אזור, מספר ועוד) לאיתור קל בהמשך. בנוסף, ניתן באמצעות האפליקציה גם לצלם את מקום החניה, ולקבל תזכורת לאייפון.

 

מחיר: חינם

 

(להורדת Where Did I Park)

 

לאנדרואיד קיים יישום ייחודי המתממשק עם שירות החניה הארצי פנגו. השירות מאפשר לחנות במגוון ערים בהן קיימת חניה מוסדרת לצד אבני שפה בצבעי כחול-לבן. לאחר יצירת חשבון בחינם באתר פנגו, ניתן להודיע בכל עת על תחילת החניה באמצעות שיחת טלפון או SMS, ובאותו האופן - על סיומה. החיוב מתבצע בהתאם לזמן שעבר בין ההודעות ובכפוף לתעריף האזור.

 

יישום PandroidIL הינו דרך קלה להשתמש בשירות פנגו. האפליקציה מאתרת את מיקומכם באמצעות ה-GPS, מפרטת את המחיר לשעת חניה ואת מס' השעות המקסימלי המותר, ומאפשרת להתחיל בחניה על ידי לחיצה כפתור, השולח SMS אוטומטית. מאותו רגע האפליקציה רצה ברקע, ומודיעה כאשר מספר השעות המקסימלי לחניה מתקרב. בסיום החניה, יש ללחוץ על הכפתור המתאים באפליקציה, ששולחת את ה-SMS המתאים.

 

לדברי המפתח, גם אם המכשיר כבה, PandroidIL יודעת לשחזר לאחר הפעלתה את החניה ואת התזכורת בהצלחה.

 

ברקוד לסריקה מהמכשיר:

 

4. שתי אפליקציות אייפון לקינוח: איתור תחנות דלק ומוניות בקלות

Dor Alon Dor Alon צילום מסך

 

לרשת דור אלון קיימת אפליקציית אייפון מוצלחת במיוחד, המאפשרת לאתר לפי המיקום הנוכחי תחנות דלק קרובות, תוך שימוש ב-GPS. לחיצה על תחנה ברשימת התוצאות תציג את שעות הפתיחה שלה, מספר טלפון ואפשרות לקבל הוראות הגעה באמצעות יישום המפה באייפון. שימושי.

 

מחיר: חינם

 

(להורדת Dor Alon)

 

iTaxi היא אפליקציה פשוטה ואלגנטית, באמצעותה ניתן למצוא תחנות מוניות קרובות למיקומכם הנוכחי, כאשר רדיוס המרחק ניתן להתאמה אישית. לאחר מציאת תחנת המוניות הקרובה ביותר, תוכלו להתקשר אליה או להוסיף אותה ללשונית המועדפים בלחיצה אחת. כמו כן, קיימת האפשרות לבצע חיפוש ידני.

 

מחיר: חינם

 

(להורדת iTaxi)

 

כתבות נוספות באייפוניסט ובסמארט-אפ:

 

חמש דרכים להארכת חיי הסוללה באייפון

 

חמש אפליקציות אנדרואיד לעדכוני חדשות

 

(ניוזלטר סמארטפונים - חדשות, סקירות מכשירים ומדריכי אפליקציות - כל שבוע בתיבת המייל שלכם. להרשמה לחצו כאן ובחרו בתיבה המתאימה)

 

(ל-RSS של סמארט-אפ)

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x