• תפריט
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל פאלם: אשאר בתפקידי גם לאחר המכירה ל-HP

בראיון ראשון לאחר ההכרזה על רכישת פאלם על ידי HP, אמר המנכ"ל ג'ון רובינשטיין כי הוא אוהב את החברה ואין לו כוונות לפרוש. הערכות: הרכישה תאפשר ל-HP דריסת רגל בתחום הסלולר

יוסי גורביץ 10:0829.04.10
בראיון ראשון לאחר ההודעה על רכישת פאלם על ידי HP תמורת 1.2 מיליארד דולר, אמר מנכ"ל פאלם ג'ון רובינשטיין כי הוא "אוהב את החברה", ובכוונתו להישאר בתפקידו. את הדברים אמר רובינשטיין לכתבת הטכנולוגיה המובילה קארה סווישר.

 

רובינשטיין אמר עוד כי הוא מאמין בעתיד

מערכת ההפעלה הסלולרית של פאלם, WebOS, וביכולותיהם של הסמארטפונים שפיתחה, הפרה והפיקסי. רובינשטיין טען כי ההחלטה של פאלם להיכנס לשוק הסמארטפונים – שכישלונה בו הביא לקריסתה – היתה נכונה, אך הודה כי לא העריך נכון את היקף ההשקעות של מתחריו, במיוחד אפל וגוגל. "השוק הפך לתחרותי הרבה יותר מהר מכפי שציפינו", אמר.

 

רובינשטיין העריך כי הרגולטורים לא יציבו מכשולים בפני העסקה, בשל התחרות הרבה בשוק, ואמר כי היתרון העיקרי של העסקה, מבחינתו, הוא שעכשיו יש לפאלם גב שיאפשר לה להתמודד עם המתחרות האחרות בתחום.

 

פרשנים העריכו כי הסיבה לרצונה של HP לרכוש את פאלם היא נוכחותה הזניחה בתחום הסלולר, במיוחד בתחום הסמארטפונים. רכישת פאלם מעמידה לרשות HP מוצר מוגמר – דבר החוסך ממנה את הצורך לפתח סמארטפון בעצמה – כמו גם צוותים מנוסים של מהנדסים ומפתחים. העובדה שמכירת פאלם מעמידה לרשות HP גם את כל הפטנטים שפיתחה פאלם היא בונוס משמעותי.

 

אתר חדשות הטכנולוגיה cnet מציין כי שוק הסלולר העולמי מוערך כעת ב-100 מיליארד דולר; 182 מיליון סמארטפונים נמכרו ב-2009, ועל פי הערכות חברת המחקרiSupply, המספר יעלה השנה ל-247 מיליון. ל-HP, יצרנית המחשבים הגדולה בעולם, מאגר מזומנים זמין של כ-21 מיליארד דולר, ועד כה לא היתה לה כל דריסת רגל בשוק הזה קודם לרכישה.

 

HP אמרה כי בכוונתה להשקיע במערכת ההפעלה הסלולרית של פאלם, WebOS, שמסוגלת לשמש אותה לא רק בסמארטפונים אלא גם בנטבוקים ובמחשבי לוח, תחום שצפוי לצמוח משמעותית השנה; אחד הבכירים ב-HP התייחס ל-WebOS כ"מערכת הפעלה לחיבור חפצים", תפקיד שמתבצע כעת בעיקר על ידי מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל. ב-cnet העריכו ש-HP יכלה בהחלט לפתח מערכת הפעלה סלולרית משלה – אבל הדבר היה אורך שנים ומבזבז זמן יקר. האנליסט שטיפל ניקולאוס אמר לאתר הגאדג'טים ZDNet ש-WebOS שווה בפני עצמה בין 800 מיליון דולר למיליארד דולר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x