$
חדשות טכנולוגיה

בכיר באפל: ישראל - מהבודדות שהצליחו לשכפל את עמק הסיליקון

בוריס טקסלר, מנהל תחום הפטנטים והרישוי באפל, לא חסך בשבחים לתעשיית הטכנולוגיה הישראלית. טקסלר סיפר שרצה להעביר את המצגת באמצעות האייפד, אך השאיר את המכשיר בבית מחשש שיוחרם במכס

עומר כביר 16:3925.04.10

"ישראל ועמק הסיליקון בארה"ב מובילים בפער של 100 עד 150 שנה על פני מקומות אחרים בעולם בכל הקשור לקניין רוחני" – כך אמר בוריס טקסלר, מנהל תחום אסטרטגיית פטנטים ורישוי בענקית הטכנולוגיה אפל, המבקר בישראל. "מדובר בפער משמעותי מאוד, שמעניין לנתח את הסיבות לו וחשוב לנצל אותו", הוא הוסיף.

  

בוריס טקסלר בוריס טקסלר צילום: רונן מחלב
טקסלר, שהשתתף בכנס השנתי של פירמת עורכי הדין מוריסון-פורסטר שנערך בשיתוף קבוצת ריינהולד כהן KPMG וחברת מרקרה, הוסיף: "לישראל יש עמק סיליקון משלה. מקומות רבים, בארה"ב ומחוצה לה, ניסו לשכפל את עמק הסיליקון המקורי ונכשלו. ישראל היא אחד המקומות המעטים שהצליחו בכך. לישראל יש גם מסורת ומורשת ארוכות של קניין רוחני, זה חלק מהדנ"א של האומה זה אלפי שנה, עוד לפני שמדינת ישראל עצמה קמה. ספרות, מדע, אמנות, מוזיקה, כספים, רפואה, כולם קיימים בכמות לא פורפוציונלית לגודלה של המדינה".

  

טקסלר סיפר שתיכנן להעביר את המצגת שלו בכנס באמצעות מכשיר אייפד, מחשב הלוח המדובר של החברה. אך הוא נאלץ להשאיר את המכשיר בבית אחרי ששמע על האיסור להכניסו לישראל ועל כך שכל מכשיר שמובא מוחרם על ידי המכס. ההחלטה השנויה במחלוקת של משרד התקשורת אמנם בוטלה במוצאי שבת, אך מועד הביטול לא אפשר לטקסלר להביא איתו את האייפד.

  

טקסלר התייחס גם לחשיפת הדגם הבא של האייפון, שהגיע לידי בלוג הטכנולוגיה גיזמודו אחרי שנשכח על ידי עובד של החברה בבר בקליפורניה. "למרות השמועות שעובדי אפל משאירים מאחוריהם דגמי אב טיפוס של מוצרים מגניבים וחדשים, אני יכול להבטיח לכם שאין סיבה לשכר אותי", הוא אמר. "השארתי את האייפד בבית, אין לי מוצרים מגניבים וחדשים איתי, ואני לא מתכוון להשאיר אותם בבר".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x