שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

ישראל ומדינות נוספות במכתב פתוח לגוגל: "אנו מודאגים ממדיניות הפרטיות שלכם"

רשויות רגולציה רשמיות מעשר מדינות, בהן ישראל, צרפת ובריטניה, מותחות ביקורת חריפה על שירותי גוגל, בעיקר גוגל באזז. בפנייה למנכ"ל החברה הן כותבות כי "בתור מנהיג העולם המקוון עליך להוות דוגמה לחברות אחרות"

כתב כלכליסט 19:2020.04.10

רשויות רגולוציה מעשר מדינות שונות, בהן קנדה, צרפת, בריטניה וישראל, שלחו היום (ג') מכתב פתוח למנכ"ל גוגל אריק שמידט (PDF) ובו הביעו דאגה מהפגיעה בפרטיות הגולשים שגורמים שירות החברה, ובעיקר שירות גוגל באזז.

 

במכתב, שעליו בין היתר חתומה רמו"ט – הרשות למשפט, טכנולוגיה
ומידע של משרד המשפטים, נכתב כי "לעתים קרובות זכויותיהם של אזרחי העולם לפרטיות נשכחת כאשר גוגל משיקה יישומים טכנולוגיים חדשים".

 

לא רק שירות גוגל באזז, שעורר סערה ברחבי העולם לאחר שחשף את רשימות אנשי הקשר של משתמשי ג'ימייל, זוכה לביקורת במכתב. גם שירות צילום הרחובות של גוגל – Street View, שכבר נמתחה עליו ביקורת חריפה ברחבי העולם - מוזכר שם כגורם שפגע בנורמות ובחוקי הפרטיות של המדינות שבהן הוא קיים.

 

במכתב מציינות הרשויות כי הן מודעות לכך שגוגל אינה החברה היחידה שאינה מתחשבת בפרטיות המשתמשים בשירותיה, אולם כותבי המכתב פונים למנכ"ל החברה שמידט וטוענים כי הוא, בתור "מנהיג העולם המקוון", ראוי שישמש דוגמה לאחרים שילכו בדרכו.

 

נוסף לישראל על המכתב חתומות קנדה, צרפת, אירלנד, איטליה, הולנד, ניו זילנד, ספרד ובריטניה, והן חותמות אותו בדרישה כלפי אריק שמידט שיגיב לדבריהם ויסביר כיצד בכוונת החברה לוודא לפני השקת מוצרים חדשים שהם אינם פוגעים בפרטיות הגולשים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x