$
חדשות טכנולוגיה

"המסלול הירוק": סלקום מציעה אינטרנט כשר

מהשבוע הבא יוכלו לקוחות החברה לסנן תכנים גם בגלישה דרך הרשת הסלולרית. השירות מאפשר חמש דרגות סינון, ויסופק תמורת תשלום של 14.9-4.9 שקלים, נוסף לתשלום הקבוע על חבילת הגלישה

גילעד נס 11:0609.03.10

החל מהשבוע הבא תציע סלקום שירות בשם "המסלול הירוק", שיאפשר ללקוחותיה לגלוש באינטרנט הסלולרי תוך סינון תכנים. השירות החדש מציע חמש דרגות סינון: ברמה הבסיסית יסוננו תוכני פורנוגרפיה, עירום, אלימות קשה, סמים והימורים, וברמה הגבוהה ביותר תוגבל הגישה רק לאתרים מקצועיים ותורניים

המצויים ברשימה סגורה. רמות הסינון השונות מאפשרות לחסום גישה לאתרים שלמים או לתכנים מסוימים מתוך אתרים שהגישה אליהם אינה מוגבלת.

 

הסינון יכול להתבצע הן בגלישה המתבצעת מהטלפונים הסלולריים והן מגלישה המתבצעת על גבי מחשבים ניידים המצוידים במודם סלולרי של החברה. כיום השירות אינו תומך, מסיבות טכניות, במכשירי האייפון והבלקברי, אולם בחודשים הקרובים צפויה החברה להציע את השירות גם לטלפונים אלו.

 

עבור סינון בטלפון הסלולרי ישלם הלקוח 4.9 שקלים לחודש, ואילו על סינון במחשב הנייד המתחבר באמצעות המודם הסלולרי ישלם הלקוח 14.9 שקל לחודש, נוסף לתשלום הקבוע עבור חבילות הגלישה עצמן. ההפרש בין מחירי הסינון לטלפונים והמחשבים נגזר מהיקף הצריכה הגדול יותר במחשבים לעומת הטלפונים, ועלויות תהליך הסינון הנובעות מכך. יש לציין כי תוכן שנחסם ואינו מוצג על מסכי הטלפונים והמחשבים אינו מועבר כלל למכשיר הקצה, והלקוח לא יחויב לשלם עבורו במסגרת חבילת הגלישה שלו.

 

השירות מתבצעת באמצעות חברת אינטרנט רימון, המספקת טכנולוגיה לסינון תכנים. נטויז'ן, חברה–אחות של סלקום, רכשה ב-2009 אחזקות באינטרנט רימון, והיא מציעה שירות סינון דומה ללקוחותיה באינטרנט הקווי. שירות הסינון פופולרי במגזר הדתי-לאומי, אולם בחברות מאמינים כי דרגות סינון קלות יותר מתאימות גם לשימושו של הציבור הרחב, בהתחשב בחשיפת ילדים לתכנים פוגעניים באינטרנט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x