שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

ניופאן וסטימצקי ישיקו בישראל ספר אלקטרוני

המהלך מתבצע בשיתוף עם ידיעות טכנולוגיות מקבוצת ידיעות אחרונות, האחראית על גיור המכשיר לעברית. במיזם שותפות כבר כמה הוצאות ספרים מהגדולות בישראל, והוא יושק בשלב ראשון במסגרת פיילוט רחב

עומר כביר 10:2708.03.10
מהפכת הספרים האלקטרוניים מגיעה לישראל: יבואנית מוצרי האלקטרוניקה ניופאן ורשת הספרים סטימצקי ישיקו בקרוב ספר אלקטרוני עם תמיכה בעברית.

 

המכשיר החדש, אשר כולל מסך מגע E-ink (דיו אלקטרונית, מסך המדמה קריאה מנייר, ללא הריצודים שאופיינים למסכי מחשב מוכרים) בגודל שישה אינץ', יאפשר לאחסן בו מאות ספרים בעברית שניתן יהיה להוריד מאתר אינטרנט שיהווה עבורו חנות מקוונת. הורדת הספרים תתבצע הן באמצעות WiFi והן באמצעות חיבור USB.

  

על פי הודעת ניופאן, במיזם שותפות כמה מהוצאות הספרים הגדולות בישראל, אך סירבו לפרט באילו הוצאות מדובר. כן כולל המכשיר את כל המאפיינים שניתן למצוא בספרים אלקטרוניים אחרים, כגון שמירת סימניות או כתיבת הערות.

  

המהלך מתבצע בשיתוף עם "ידיעות טכנולוגיות" ("כלכליסט" ו"ידיעות טכנולוגיות" נמצאים שניהם בבעלות קבוצת "ידיעות אחרונות"), שאחראית על הצד הטכנולוגי של הפרויקט. בחודשים האחרונים עובדים בחברה על גיור המכשיר והתאמתו  יכולות הקריאה והניווט שלו לעברית. החברה גם אחראית לפיתוח אתר האינטרנט שישמש למכירת הספרים.

  

הראשון שמשווק על ידי חברה בעלת שם

 

בשלב הראשון יושק המכשיר במסגרת פיילוט רחב לקהלים מוגדרים מראש שייבחרו על ידי השותפות במיזם, כאשר בסופו ישווק הספר לכלל הציבור בישראל. עם זאת, בשלב זה לא נמסר לוח זמנים למועד ההשקה. גם שם יצרנית המכשיר לא נמסר.

  

"מדובר במהלך אסטרטגי של ניופאן", אמר סמנכ"ל השיווק של החברה צביקה שיינפלד בהודעה לעיתונות. "אנו נשיק את הספר עם מאות ספרים בעברית וצופים כי במהלך השנה יתווספו אלפי כותרים נוספים".
צביקה שיינפלד, סמנכ"ל שיווק בניופאן. "במהלך השנה ייתווספו אלפי כותרים" צביקה שיינפלד, סמנכ"ל שיווק בניופאן. "במהלך השנה ייתווספו אלפי כותרים"

 

בחודשים האחרונים החלו כמה חברות לשווק ספרים אלקטרוניים בישראל, חלקם אף עם תמיכה בעברית. ואולם ספרים אלו משווקים על ידי חברות קטנות, אשר לא חתמו על הסכמים עם מוציאים לאור. חברה אחת, Bookware, מבטיחה זה קרוב לשנה להתחיל בשיווק ספר אלקטרוני לצד הסכמי תוכן עם הוצאות הספרים הגדולות. אך מועד התחלת השיווק של המכשיר נדחה פעם אחר פעם.

 

כמו כן נמכר בישראל ספר אלקטרוני בשם eSlick, המשווק על ידי חברת יאמי טכנולוגיות, אולם החברה אינה מציעה פלטפורמה להורדת ספרים בעברית למכשיר. במקביל, לפני כחודשיים הושק אתר למכירת ספרים דיגיטליים בעברית - "מנדלי" - אשר מציע כמה עשרות  ספרים לקריאה באייפון באמצעות אפליקציה ייעודית, או להורדה בפורמט ePub.

 

המכשיר של ניופאן הינו הראשון שמשווק על ידי חברה בעלת שם, אשר לה ניסיון רחב בתחום מוצרי האלקטרוניקה, ובהם מותגים כמו אייסר, דל, טושיבה, פיילוט ו-HTC. שיתוף הפעולה עם סטימצקי וההסכמים הצפויים עם הוצאות הספרים הגדולות עתידים לסייע לספר אלקטרוני זה לזכות להצלחה גדולה יותר מזו של הספרים האלקטרוניים האחרים ששווקו כאן לאחרונה.

  

בחו"ל הספרים האלקטרוניים צוברים פופולריות הולכת וגדלה. בחג המולד האחרון דיווחה ענקית הקמעונאות המקוונת אמזון שמכירות הספרים הדיגטליים באתרה עקפו, לראשונה, את מכירות הספרים הרגילים, ושהקינדל, הספר האלקטרוני שמשווקת החברה, הפך למתנה הפופולרית בהיסטוריה שלה.

  

לפי נתוני איגוד המו"לים האמריקאי, ב-2009 עמדו מכירות הספרים הדיגיטליים בארה"ב של 169.5 מיליון דולר, גידול של יותר מ-100 מיליון דולר לעומת 2008. עם זאת, הספרים הדיגיטליים עדיין זוכים לפופולריות פחותה בהרבה מזו של ספרי הנייר, ומכירותיהם ב-2009 מהוות רק 3.3% משוק הספרים בארה"ב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x