$
אינטרנט

מהיום: לא רק אינטרנט אקספלורר בהתקנת חלונות באירופה

משתמשי מערכת ההפעלה של מיקרוסופט במדינות האיחוד האירופי יוכלו לבחור את הדפדפן שישמש אותם כבר בשלב התקנת המערכת, מתוך רשימה של 12 דפדפנים

יוסי גורביץ 15:1601.03.10
אירופה נלחמת במונופול של אינטרנט אקספלורר: מהיום (ב') יוכלו משתמשי מערכת ההפעלה של מיקרוסופט במדינות האיחוד האירופי לבחור את הדפדפן הרצוי עליהם עוד בשלב התקנת מערכת ההפעלה. בכך מגיע לסיומו עשור של חקירות כנגד מיקרוסופט באיחוד האירופי בחשד להפרת חוקי ההגבלים העסקיים.

 

בזמן התקנת חלונות יוצג חלון ובו ברירה בין 12 דפדפנים שונים, שהדפדפן של מיקרוסופט, אינטרנט אקספלורר, הוא רק אחד מהם. המשתמש יוכל לבחור בין הדפדפנים, או לדחות את החלטתו למועד אחר. אם יחליט לדחות את החלטתו, יוצג באופן קבוע אייקון על המסך, שיאפשר לו להגיע למסך בחירת הדפדפן בכל עת. למערכות הפעלה שכבר הותקנו תשלח מיקרוסופט עדכון תוכנה שיאפשר את הבחירה. העדכון יהיה בתוקף עבור משתמשי חלונות XP, ויסטה ו-7. עם זאת, אם המשתמש כבר בחר בדפדפן שאינו של מיקרוסופט כדפדפן ברירת המחדל שלו, הוא לא יתבקש לבחור אחר. 

 

מסך בחירת הדפדפנים. תוצאה של פשרה עם רשויות האיחוד מסך בחירת הדפדפנים. תוצאה של פשרה עם רשויות האיחוד

 

מערך ההחלטות הזה הוא תוצאה של פשרה שהשיגה מיקרוסופט עם רשויות הרגולציה של האיחוד האירופי, לאחר שיצרני דפדפנים טענו שמיקרוסופט מפרה את חוקי ההגבלים העסקיים ופוגעת בתחרות בכך שהיא מנצלת את מעמדה המועדף בשוק מערכות ההפעלה כדי לקדם את הדפדפן שלה. את התלונה הראשונה הגישה אופרה, ואחר כך הצטרפו אליה קרן מוזילה - יצרנית פיירפוקס, וגוגל, יצרנית הדפדפן כרום.

 

הבי-בי-סי דיווח כי עולים חששות שמסך הבחירה יבלבל את המשתמשים; בניסויים מוקדמים של השיטה, חשבו כמה מן המשתמשים שמסך הבחירה הוא השתלטות עוינת על המחשב שלהם.  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x