$
אינטרנט

אלפי הודעות פרטיות נחשפו בפייסבוק

עדכון שגרתי במערכת גרם לכך שהודעות פרטיות ששלחו משתמשי פייסבוק הועברו ליעדים שגויים, ונחשפו לעיניים זרות. פייסבוק בתגובה: זיהינו את התקלה והתיקון ייצא בהקדם

אבנר קשתן 14:1528.02.10
מבוכה במשרדי פייסבוק: אלפי הודעות פרטיות אשר נשלחו בין משתמשים ברשת החברתית הפופולרית לא הגיעו ליעדן, ונותבו בטעות לתיבות דואר של משתמשים זרים. על פי הדיווחים, המשתמשים שהושפעו מהתקלה קיבלו עשרות עד מאות הודעות מרחבי העולם עד שהבעיה אובחנה.

 

בתגובה לדיווחים מסרה
פייסבוק שעדכון שגרתי במערכת יצר תקלה בקוד האתר, וזו גרמה לניתוב שגוי של הודעות למספר מצומצם של משתמשים. על פי הודעת האתר, הבעיה אובחנה בתוך כמה דקות, והחשבונות שהושפעו נחסמו עד שהבעיה תתוקן במלואה וההודעות ינותבו חזרה ליעדם המקורי. על פי זק סיוורד, עורך בעיתון הוול סטריט ג'ורנל ואחד המושפעים על ידי התקלה, 128 הודעות הגיעו בטעות לחשבונו לפני שנחסם. מאוחר יותר נעלמו כמעט כל ההודעות השגויות מתיבת הדואר בפייסבוק, אך תוכנן עדיין נמצא בחשבון הדואר הרגיל שלו, אליו מגיעות התראות מפייסבוק.

 

לאחרונה דווח כי פייסבוק מתכננת לפתוח את שירות הדואר הפנימי שלה לשאר האינטרנט, ולהתחרות בשירותי דואר מקוונים כגון הוטמייל או ג'ימייל. התוכנית עלולה להיתקל בבעיות אמון מצד המשתמשים אם לא תוכיח פייסבוק שהיא מחויבת לפרטיות המידע. לפייסבוק היסטוריה ארוכה של תלונות בנוגע לפרטיות: בדצמבר האחרון שונו הגדרות הגדרות הפרטיות באתר, ובעקבות זאת פרטיהם של משתמשים רבים הפכו פומביים, בלי שביקשו שאת. כמו כן הוגשו נגדה כמה תלונות בשנה שעברה בטענה שתמונות משתמשים נלקחו לשימוש בפרסומות ללא רשותם, והיא נחקרת גם על ידי הרשויות בקנדה ובאיחוד האירופי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x