$
אינטרנט

ההתקפה הסינית על שרתי גוגל פגעה בלמעלה מ-100 חברות נוספות

כך מעריכים בחברת אבטחת המידע ISEC; מספר זה גבוה מההערכות עד כה, שנעו בסביבות ה-30; משרד ההגנה האמריקאי הודיע לפני ימים ספורים כי מצא את האחראי למתקפה - האקר בשנות ה-30 לחייו המתמחה באבטחת מידע ומקושר לצבא הסיני

שי ענבל 10:4127.02.10

פרשת גוגל-סין מסרבת לגווע: חברת המחקר ISEC, העוסקת באבטחת מידע, מעריכה כי למעלה מ-100 חברות נפגעו בהתקפת הסייבר שכללה את גוגל בחודש שעבר. החברה טוענת כי גילתה "מטרות" נוספות כאשר עבדה בצמוד עם קורבנות ההתקפה.

 

תחילת הפרשה מאמצע ינואר. בפוסט שפרסמה בבלוג הרשמי שלה, הודיעה גוגל כי הייתה נתונה להתקפה על שרתיה, בה נעשו נסיונות לפרוץ, בין היתר, לחשבונות ג'ימייל של פעילי זכויות אדם בסין. ההתקפה התבצעה על ידי מחשבים הממוקמים בסין, ולפי ההערכות מתכנניה הופעלו על ידי גורמי ממשל במדינה.

 

עקב חומרת העניין הודיעה החברה כי היא שוקלת להפסיק לצנזר תוצאות במנוע החיפוש שלה בסין, Google.cn, וכי אם לא תגיע להסכמות עם המשטר אף תפסיק את פעילותה במדינה. עד כה טרם נרשמו צעדים מצד גוגל בנושא זה, והחברה ממשיכה לפעול שם כרגיל.

 

במקביל לגוגל הותקפו באותה פעולה עשרות חברות נוספות מתחומי הטכנולוגיה, התקשורת, הכלכלה והמדע - רובן אמריקאיות וביניהן לפי ההערכות נמצאות גם אינטל ואדובי. הדבר עורר סערה במדינה, ושרת החוץ הילארי קלינטון אף אמרה כי "היכולת לפעול בבטחה ברשת היא קריטית לחברה מודרנית". גם הסנאט, בצעד נדיר, גינה את את ההתקפה.

 

לפני ימים ספורים הודיע המודיעין האמריקאי כי מצא את מתכנן הפריצה לגוגל. לפי המידע שידיהם ההתקפה בוצעה מתוך מחשבים בשני מוסדות חינוך סיניים - אוניברסיטת ג'יאוטונג היוקרתית שבשנגחאי, ובית ספר מקצועי ששמו טרם פורסם. המידע שהגיע לפייננשייל טיימס, ההאקר הוא בשנות ה-30 לחייו ומקושר לממסד הצבאי הסיני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x