• תפריט
חדשות טכנולוגיה

בלעדי ל"כלכליסט": מירס תשיק בקרוב מכשירי בלקברי

הטלפון החכם יפעל ברשת ה־iDen הנוכחית של החברה. ייתכן שיושק עוד בטרם תועבר השליטה מידי מוטורולה לפטריק דרהי

גילעד נס 07:0724.02.10

ספקית הסלולר מירס, המצויה כיום בתהליך מכירה מידי מוטורולה לאיש העסקים הצרפתי פטריק דרהי, מקיימת מגעים מול חברת RIM הקנדית, יצרנית מכשירי בלקברי, במטרה להשיק עוד השנה את הסמארטפון בישראל לקהל לקוחותיה - כך נודע ל"כלכליסט".

 

למירס מגוון מצומצם מאוד של דגמים,

מכיוון שהיא פועלת על רשת iDen שפיתחה מוטורולה - בעלת השליטה בה והיצרנית הכמעט בלעדית של מכשירי טלפון הפועלים בטכנולוגיה זו. יתר חברות הסלולר בארץ פועלות על רשת GSM, ולכן הן נהנות ממבחר גדול של מכשירים מיצרניות שונות הפועלים על רשת זו. לחברת RIM מכשיר בלקברי הפועל ברשת iDen, המשווק בארצות הברית ללקוחות חברת הסלולר ספרינט־נקסטל.

 

על פי ההערכות, למירס יש בארץ כחצי מיליון מנויים, ותמהיל לקוחותיה מורכב בעיקר ממקצועות התעשייה, השירותים וצה"ל. אף שרשת ה־iDen מציעה מהירות תעבורת מידע אטית למדי (שקולה לרשת דור 2.5 של חברות הסלולר האחרות), יתרונו של מכשיר הבלקברי בהקשר זה הוא ביכולתו לכווץ את המידע המועבר מהמכשיר לרשת וחוזר חלילה. הודות לכיווץ המידע, מתאפשרת פעילות על גבי רשת מידע אטית לצורך שירותי דואר אלקטרוני, גלישה בסיסית ויישומי ניווט.

 

תחת הבעלות החדשה של דרהי, ועוד בטרם השדרוג הצפוי בעתיד לרשת הדור השלישי, תוכל כעת מירס לפנות ללקוחות העסקיים הקטנים ולמנהלים בדרגות שונות בקרב הלקוחות הארגוניים שלה. השקתו של הבלקברי גם תאפשר למירס לנסות ולגייס לקוחות שכאלה מחברות הסלולר הגדולות. עם זאת, גורמים המקורבים לנושא טוענים כי המגעים מול RIM החלו עוד בטרם התבצע הליך מכירת החברה ממוטורולה, מתוך הבנה כי מירס נדרשת להצטייד במכשירים מתוחכמים שאין ביכולתה של מוטורולה להציע.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט" בעבר, במירס מתכוונים לשווק השנה גם מכשיר מתוצרת מוטורולה הפועל באמצעות מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל ועל רשת iDen. עבור צריכת תוכן ויישומים מתקדמים יסתמך מכשיר זה בעיקר על הגישה לרשתות אלחוטיות (WiFi), שכן רשת ה־iDen אינה מסוגלת לספק רוחב פס נדרש ליישומים אלו.

 

ממירס נמסר בתגובה כי החברה בוחנת את כניסתה לתחום הטלפונים החכמים, אולם סירבה לאשר או להכחיש את הפרסום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x