$
חדשות טכנולוגיה

יומן ברצלונה - חשמל באוויר: משטחי ההטענה של פאוארמט נמכרו ב־80–60 מיליון דולר

מאז השקת משטח ההטענה האלחוטי של פאוארמט הישראלית לפני כ-4 חודשים, נמכרו ממנו כ-750 אלף יחידות. בימים אלה מרחיבה החברה את שיווק מוצריה למדינות נוספות. ביקרנו בדוכן שלהם בברצלונה

גילעד נס ועומר כביר, ברצלונה 17:1118.02.10

אחד הדוכנים המרשימים בתערוכת הסלולר בברצלונה שייך לחברת פאוארמט (PowerMat) הישראלית, שפיתחה טכנולוגיה להטענת מכשירים חשמליים ללא כבל, אלא באמצעות משטח מיוחד.

 

החברה השיקה את המוצרים הראשונים שלה בארצות הברית באמצע אוקטובר 2009, ובהם מטעני ההפעלה וכיסויים מיוחדים המתלבשים על מכשירי בלקברי ואייפון. עד סוף השנה מכרה פאוארמט כ־750 אלף יחידות. לאחר מכן החלו המכשירים להימכר בקנדה, בריטניה ואיטליה. בימים אלה מתחילה המכירה בצרפת, גרמניה וספרד, ובעתיד במדינות נוספות. מספר היחידות שנמכרו עומד, לפי הערכות, על כמיליון. לפי מחיר ממוצע של 100 דולר למשטח ו־35 דולר לכיסוי לסלולר, מדובר במכירות של 60–80 מיליון דולר — אולם לא כל ההכנסות מגיעות לחברה, כמובן.

 


 

בחברה הושקעו עשרות מיליוני דולרים, וכ־25 מיליון דולר הושקעו בפיתוח עצמו. המימון הגיע ממשקיעים פרטיים, אך גם מחלק מהגורמים שמשמשים ערוצי הפצה שלה, והאחרונים גם שותפים משמעותיים בהוצאות השיווק של המכשירים בארצות הברית.

 

מתחריה של החברה כוללים את eCoupled ו־WildCharge. חברות אלו מנסות לגבש קואליציה שתקבע תקן לטכנולוגיית הטענה זו. אך בעוד פאוארמט אינה שותפה בדיונים אלה, החברה מאמינה כי המכירות המואצות שלה יאפשרו לה לקבוע את ההתקן דה־פקטו.

 

כעת מרחיבה החברה את ערוצי ההפצה שלה בארצות הברית מעבר לרשתות Target ו־Best Buy, והמוצרים יימכרו גם ברשת הציוד המשרדי Staples, חנויות Radio Shack ועוד. החדירה לשוק תבוצע גם באמצעות מפעילי תקשורת, ובקרוב צפוי הסכם עם חברת ספרינט.

 

בחודשים הבאים מתכננת החברה להשיק קווים חדשים של מוצרים, הכוללים משטחי הטענה נייחים המסוגלים להטעין עד שלושה מכשירים בו־בזמן, מכשירי הטענה מתקפלים המשמשים גם כסוללה ניידת, מטען אייפון לרכב ומטען שולחני למחשבים ניידים.

 

החידוש הגדול ביותר יהיה השקת סוללות למכשירים ניידים, בכלל זה סוללות למצלמות דיגיטליות, מצלמות וידיאו, מכשירי GPS ועוד. כך שניתן יהיה לרכוש סוללה של החברה ולספק למכשיר את יכולת ההטענה ללא כבל. הסוללות יהיו זמינות ל־12 דגמים פופולריים של יצרני הטלפונים הגדולים. לאייפון, כזכור, אין אפשרות להחליף סוללה, וכך ייאלצו משתמשיו להמשיך ולהשתמש בכיסוי החיצוני. החברה מצויה בדיונים גם עם יצרני רהיטים, שאמורים לשלב את המשטח בשולחנות כתיבה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x