$
הייטק והון סיכון

מנכ"ל סאן הודיע על התפטרותו בטוויטר

כצפוי, בעקבות רכישת סאן על ידי אורקל התפטר ג'ונתן שוורץ, מנכ"ל סאן. שלא כצפוי, הוא הודיע על כך באמצעות פרסום שיר האיקו בטוויטר

יוסי גורביץ 11:0704.02.10

"המשבר הכלכלי / תקע יותר מדי לקוחות / מנכ"ל לא עוד", במילים אלה, שפורסם אתמול (ד') באתר המיקרו-בלוגינג טוויטר, הודיע מנכ"ל סאן ג'ונתן שוורץ על התפטרותו מהתפקיד.

 

באמצעות שיר ההאיקו שפרסם, הפך שוורץ למנכ"ל הראשון של אחת מחברות ההייטק הגדולות בעולם - סאן מדורגת ברשימת 500 החברות המובילות של מגזין פורצ'ן - שמתפטר באמצעות טוויטר. בניו יורק טיימס ציינו כי ההתפטרות כשלעצמה היתה צפויה בעקבות רכישת סאן על ידי אורקל. היחסים בין שוורץ ובין מנכ"ל אורקל לארי אליסון נחשבים לקרירים, ובשבוע שעבר אמר אליסון בראיון כי הוא מצפה ששוורץ יתפטר מרצונו ולא ינסה למצוא לעצמו תפקיד בסאן לאחר מכירתה.

 

שוורץ נחשב לאחד מחלוצי המשתמשים ברשת כאמצעי תקשורת בקרב בכירי ההייטק: הוא היה המנכ"ל הראשון שפתח לעצמו בלוג, והוא זה ששכנע את רשות ניירות הערך האמריקאית להכיר בפרסומים בבלוגים של חברות כשווי ערך להודעה רשמית או הודעה לעיתונות. שוורץ מונה למנכ"ל סאן ב-2006, והחליף בתפקידו את סקוט מק'נילי, מייסד החברה.

 

הודעת ההתפטרות של שוורץ הודעת ההתפטרות של שוורץ צילום מסך: twitter.com

  

סאן לא הצליחה להתאושש מקריסת בועת הדוט.קום בתחילת העשור הקודם. המהלך הגדול שהוביל שוורץ – הפיכת חלק ניכר מהקוד של החברה לקוד פתוח – הצליח להביא פופולריות גדולה למוצריה, אך לא העלה את המכירות באופן שיאפשר את המשך קיומה של סאן כחברה פתוחה. באפריל 2009 הודיעה אורקל על רכישת סאן תמורת כ-7.4 מיליארד דולר, ולפני כשבועיים הוסר המכשול האחרון למימוש העסקה, כשרשויות הרגולציה באירופה אישרו אותה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x