$
אינטרנט

סין מגיבה לאיומי גוגל: "חברות זרות מוזמנות לפעול במדינה בהתאם לחוק"

בתגובה רשמית ראשונה מאז שהודיעה גוגל כי תפסיק לצנזר את תוצאות החיפוש בסין אומרת דוברת משרד החוץ הסיני: "האינטרנט בסין פתוח, והממשלה הסינית מעודדת את פיתוח האינטרנט"

עומר כביר 10:5314.01.10

העימות בין גוגל לממשל הסיני מתחמם: בתגובה רשמית ראשונה להודעת גוגל שלפיה תפסיק ענקית האינטרנט לצנזר את התוצאות במנוע החיפוש שלה בסין, מוסר משרד החוץ של הרפובליקה כי חברות אינטרנט מוזמנות לפעול במדינה "בהתאם לחוק".

 

אתמול (ד') הודיעה גוגל בבלוג הרשמי שלה שבעקבות
התקפות של שרתי ג'ימייל, שכוונו נגד פעילי זכויות אדם בסין, היא מפסיקה לצנזר את תוצאות החיפוש באתר גוגל המקומי (google.cn) ושהיא שוקלת לסגור את משרדיה במדינה אם הממשל הסיני לא ישתף איתה פעולה בעניין.

 

היום הגיבה לדברים דוברת משרד החוץ הסיני ז'יאנג יו, ואמרה בתדריך לעיתונאים כי "סין, כמו מדינות אחרות, מנהלת את האינטרנט בהתאם לחוק. האינטרנט בסין פתוח והממשלה הסינית מעודדת את פיתוח האינטרנט". כך על פי דיווח שהובא באתר הבי.בי.סי.

 

ההגדרה של הממשל הסיני ל"פתוחה" רחבה למדי – הגישה לאתרים רבים שמציגים עמדות שאינן הולמות את עמדות המשטר חסומה, ומנועי החיפוש נדרשים לצנזר מילים וביטויים כמו "דמוקרטיה", "זכויות אדם" או "ג'נוסייד".  

 

בשבועות הקרובים עתידות גוגל וממשל סין לקיים דיונים בשאלת המשך פעילות החברה במדינה. עם זאת, פרשנים מעריכים שההודעה הפומבית של גוגל, שמנוגדת לכללי הנימוס והחשאיות שלפיהם נוהגת לפעול ממשלת סין, סותמים בפועל את הגולל על המשך שיתוף הפעולה בין שתי המעצמות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x