$
חדשות טכנולוגיה

לראשונה: מכירות הספרים הדיגיטליים באמזון עברו את הספרים המודפסים

אמריקאים רבים שקיבלו קינדל כמתנה לחג מיהרו במהלך סוף השבוע לחנות המקוונת של אמזון כדי להטעין את המכשיר בספרים. בארנס אנד נובל והמכשיר שלה - ה-nook - התקשו לעמוד בעומס

עומר כביר 11:2927.12.09

לקראת חג המולד השנה מיהרו אמריקאים רבים לרכוש ספרים אלקטרוניים כמתנות לחג, ויצרו ביקוש חסר תקדים למכשירים. במהלך חג המולד עצמו, שחל בסוף השבוע, בעליהם החדשים של המכשירים הביאו את מכירות הספרים הדיגיטליים בחנות המקוונת של אמזון לשיא - ולראשונה הם עברו את מכירות הספרים המודפסים, כך מדווחת אמזון.

 

"אנחנו אסירי תודה ללקוחותינו, על שהפכו את הקינדל למתנה הפופולרית בהיסטוריה של החנות שלנו", אמר מנכ"ל ומייסד אמזון, ג'ף בזוס, בהודעה. באתר The Business Insider העריכו שהמכירות הגבוהות נבעו מהעובדה שרבים קיבלו קינדל כמתנה לחג המולד, וניצלו את יום החג על מנת למלאו בספרים חדשים. זאת, בשעה שקוני ספרים מודפסים לא נוהגים לבצע רכישות ביום החג.

  

הנוק של בארנס אנד נובל (מימין) והקינדל של אמזון הנוק של בארנס אנד נובל (מימין) והקינדל של אמזון צילום: בלומברג

 

רשת הספרים בארנס אנד נובל, לעומת זאת, לא התכוננה לביקוש המוגבר לספרים דיגיטליים במהלך סוף השבוע, ואתר הגאדג'טים engadget מדווח על עיכוב מתמשך בהורדת הקבצים למכשיר הנוק (nook), המתחרה של הרשת בקינדל של אמזון. משתמשים שניסו להוריד ספרים דיגיטליים במהלך החג קיבלו הודעה שלפיה הם נכנסו לתור להורדה, והספר עצמו הורד למכשירם רק בשעות הבוקר. מדובר בפגיעה באחד היתרונות המשמעותיים של הספרים האלקטרוניים - המיידיות באספקת הספרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x