$
אינטרנט

המשקיעים מאמינים במשחקים חברתיים

זינגה, מפתחת פארמוויל, גייסה 180 מיליון דולר מחברת DST הרוסית, שהשקיעה גם 200 מיליון דולר בפייסבוק. הערכות השווי של החברה זינקו ל-3-1.5 מיליארד דולר

אבנר קשתן 08:0717.12.09
חברת זינגה, מפתחת משחק פארמוויל ומשחקים אחרים הבנויים על בסיס רשתות חברתיות כגון פייסבוק ומייספייס, גייסה 180 מיליון דולר מקבוצת משקיעים אשר בראשה עומדת חברת Digital Sky Technologies) DTS) הרוסית.

 

זינגה, ששמה נקשר לאחרונה בכמה תביעות על הצגת פרסומות במשחקיה
המרמות את הגולשים ושזכתה לביקורת על הצהרתו של המנכ"ל כי הוא מוכן "לעשות כל דבר שפל כדי להשיג הכנסות לחברה", מצליחה בכל זאת למשוך משקיעים. לפני כחודשיים זכתה להשקעה של כ-15 מיליון דולר מקרנות הון סיכון, והיום להשקעת ענק של 180 מיליון דולר מקבוצת משקיעים הכוללת גם את קבוצת ההשקעות Andreesen Horowitz של מייסד חברת נטסקייפ, מארק אנדריסן.

 

על פי ההערכות, לזינגה הכנסות שנתיות בסך 250 מיליון דולר, המתחלקות בין הכנסות מפרסום ומכירות פריטים וירטואליים למשחקים. עם האמון שהובע בה בסבב הגיוס הנוכחי, הפרשנים מעריכים כי היא יכולה לציג הערכת שווי של פי 6 מההכנסות השנתיות, כלומר כ-1.5 מיליארד דולר. עם זאת, פרשנים אחרים מאמינים כי הצמיחה המהירה של החברה והפופולריות של משחקים חברתיים בשוק כעת עשוי להעלות את הערכת השווי שלה החברה עד לכ-3 מיליארד דולר.

 

DST, חברת השקעות המפעילה משרדים בלונדון ובמוסקבה, החלה להשקיע בחברות אינטרנט מזרח אירופיות ב-2005. בחודש מאי השנה קנתה מניות של פייסבוק בשווי 200 מיליון דולר, על פי הערכת שווי של 10 מיליון דולר. בין השאר משקיעה DST גם באתר Mail.ru, פורטל ואתר דואר מוביל בשוק הרוסי. מוקדם יותר השבוע נודע כי היא נמצאת במגעים לקנות את תוכנת המסרים המיידיים ICQ, הישראלית במקור, מידי Aol.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x