שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
המדריך

12 קיצורי מקלדת חדשים ושימושיים לחלונות 7

חלונות 7 כוללת מספר קיצורי מקלדת חדשים שהופכים את ניהול החלונות והקבצים במחשב לנוחים וקלים בהרבה. אלו כמה מהשימושיים ביותר מביניהם

רן יניב הרטשטיין 18:5607.12.09

 

אם אתם בדרך כלל עובדים עם חלונות מוגדלים למילוי המסך כולו, קיצור זה לא יהיה שימושי במיוחד עבורכם. אבל אם יש לכם מסך גדול, אין שום טעם להגדיל, לדוגמה, את חלון הדפדפן לכל הרוחב. ב-99% מהאתרים ברשת, חצי משטח המסך יבוזבז על אזור ריק.

 

במקום זאת, אפשר לפתוח מספר חלונות ולהציג אותם זה לצד זה, וכך קל יותר לעבור בין חלונות או להציג מידע משני יישומים באותו זמן. החסרון של שיטה זו הוא שאפשר בקלות להגיע למצב בו שולחן העבודה כולו מכוסה בחלונות שונים בדיוק כמו שולחן רגיל שעמוס בניירת, זה עלול להיות מאוד מבלבל.

 

הקיצור Win+Home מספק פתרון מהיר לבעיה הזו - לחצו עליו כדי למזער את כל החלונות מלבד החלון הנוכחי, וכך תוכלו להתרכז בו בלי הסחות דעת. לחיצה נוספת תשחזר את כל החלונות למצבם הקודם. אפשר לבצע את אותה פעולה באמצעות העכבר: גררו את הכותרת של החלון ונערו אותו מצד לצד.

 

להגדלת החלון הנוכחי כך שימלא את כל המסך (Maximize), השתמשו בקיצור Win+Up (חץ למעלה). לחלופין, כדי למזער אותו לשורת המשימות, השתמשו בקיצור Win+Down (חץ למטה).

 

כדי להגדיל חלון לכל המסך באמצעות המסך בלבד, גררו אותו עד לקצה העליון של המסך.

 

צמד קיצורים דומה מאפשר לארגן שני חלונות זה לצד זה על המסך - תכונה שימושית במיוחד עבור מי שמשתמשים במסך גדול ורחב. לחצו על Win+Right (חץ ימינה) כדי להגדיל את החלון הנוכחי לחצי הימני של המסך, ובקיצור Win+Left (חץ שמאלה) כדי להגדיל אותו לחצי השמאלי של המסך. כדי לבצע את אותה פעולה עם העכבר בלבד, גררו את החלון לפינה הימנית או השמאלית של המסך.

 

אם מחוברים למחשב שלכם מספר מסכים (או, למשל, אם אתם משתמשים במחשב נייד שמחובר גם למסך חיצוני), הקיצורים Win+Shift+Right ו-Win+Shift+Left מעבירים חלונות בין המסכים.

 

שכבת הגאדג'טים בשולחן העבודה של חלונות ויסטה וחלונות 7 יכולה להיות מעין לוח מחוונים, שמציג במבט אחד את כל המידע החשוב שמעניין אתכם - מצב המחשב, חדשות, תחזית מזג אוויר ועוד. עם זאת, בניגוד ללוח המחוונים באוטו, הגאדג'טים של חלונות 7 בדרך כלל מוסתרים על ידי כל החלונות הפתוחים, ואיתם גם האייקונים שעל שולחן העבודה.

 

כדי להגניב מבט מהיר בגאדג'טים מבלי להפסיק לגמרי את מה שאתם עושים באותו רגע, השתמשו בקיצור Win+Spacebar (רווח) כדי להפוך את כל החלונות הפתוחים לשקופים, ולראות דרכם את שולחן העבודה. אפשר לעשות את אותו הדבר עם העכבר - העמיד אותו על הכפתור למזעור החלונות שבפינה הקיצונית של שורת המשימות, ליד השעון.

 

להסתרת החלונות בצורה קבועה יותר, השתמשו בקיצור Win+D - שהיה קיים כבר בגרסאות קודמות של חלונות. אחרי שתפעילו אותו פעם אחת למזעור כל החלונות, תוכלו להשתמש בו שוב כדי להחזיר אותם למצבם הקודם.

 

כשכל החלונות ממוזערים והגאדג'טים כולם גלויים, אין צורך לגשת לעכבר כדי לתפעל אותם. השתמשו בקיצור Win+G כדי לעבור בין הגאדג'טים השונים, ובמקש Tab ו-Shift+Tab כדי לעבור בין האפשרויות השונות של כל גאדג'ט.

 

שורת המשימות של חלונות 7 כוללת שילוב מחוכם של קיצורים להפעלת תוכנות וקיצורים למעבר בין חלונות פתוחים. אם תגדירו מספר קיצורים קבועים בשורת המשימות (לחצו עליהם עם כפתור העכבר הימני ובחרו את האפשרות Pin to taskbar), תוכלו להפעיל אותם באמצעות קיצורי מקלדת.

 

השתמשו בקיצור Win+1 כדי להפעיל את התוכנה הראשונה בשורת המשימות, בקיצור Win+2 כדי להפעיל את התוכנה השניה, וכו', עד לקיצור Win+0, שמפעיל את התוכנה העשירית.

 

אם התוכנה הרלוונטית כבר פועלת, ואתם רק רוצים לפתוח חלון חדש שלה (לדוגמה, לפתוח חלון חדש של הדפדפן), השתמשו בקיצורים Win+Shift+1 עבור התוכנה הראשונה, Win+Shift+2 עבור התוכנה השניה, וכו'.

 

באותו האופן, תוכלו להפעיל את תפריט הקיצור (ה-Jump List) של עשרת התוכנות התוכנות בשורת. הקיצור Win+Alt+1 מפעיל את תפריט הקיצור של התוכנה הראשונה, הקיצור Win+Alt+2 מפעיל את תפריט הקיצור של התוכנה השניה, וכו'.

 

אזור ההודעות שליד השעון כולל בדרך כלל את האייקונים של כל התוכנות שפועלות ברקע במחשב שלכם - תוכנות שיתוף קבצים, אבטחה, מסרים מיידיים וכו'. כדי לתפעל אותן באמצעות המקלדת בלבד, לחצו על הקיצור Win+B כדי להעביר את הפוקוס לאזור ההודעות, השתמשו ב-Tab וב-Shift+Tab כדי לעבור בין האייקונים, ולחצו על Space (רווח) כדי להציג את התפריט של כל תוכנה.

 

בסייר הקבצים, אחד מקיצורי המקלדת המבוקשים ביותר תמיד היה קיצור ליצירת תיקיה חדשה. חלונות 7 סוף סוף ממלאת את הדרישה הפופולרית הזו: הקיצור Ctrl+Shift+N יוצר תיקיה חדשה, בסייר הקבצים או בשולחן העבודה.

 

לניווט בעץ התיקיות, סייר הקבצים של ויסטה וחלונות 7 כבר לא כולל את הכפתור השימושי בסרגל הכלים שמאפשר לעלות רמה אחת למעלה בעץ התיקיות. במקומו, לעומת זאת, יש קיצור מקלדת: לחצו על Alt+Up (חץ למעלה) כדי לטפס מעלה בעץ התיקיות, ולעלות כל פעם אל התיקיה הגבוהה יותר בהיררכיה.

 

לסייר הקבצים של חלונות 7 עדיין אין מקבילה ל-QuickLook של OS X, שמאפשר להציג את תכולתו של כמעט כל קובץ במחשב בלחיצה אחת, אבל לפחות יש לו את התצוגה המקדימה. אם נראה לכם שהיא מבזבזת יותר מדי מקום על המסך כשאתם לא זקוקים לה, השתמשו בקיצור Alt+P כדי לפתוח או לסגור אותה במידת הצורך.

 

מידע נוסף:

 

בבלוג הפרודוקטיביות Lifehacker תוכלו להוריד תוכנה פשוטה שתוסיף כמה מהקיצורים האלה גם לחלונות XP.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x