• תפריט
חדשות טכנולוגיה

פיתוחי המחר: הנטבוק של נוקיה יגיע במרץ

ה-3G Booklet בדרך לישראל. עוד בתכנון: שירותי הניווט של החברה, Ovi Maps. חנות היישומים של סמסונג ו-PlayNow Areana של סוני לא מתוכננים להגיע בקרוב

גילעד נס 10:0223.11.09

 

במקביל לפריחתו של האייפון בעולם, יצרני המכשירים האחרים מנסים להרחיב את פעילותם אל מעבר לאספקת חומרה בלבד. נוקיה, למשל, הציגה אסטרטגיה של שירותי תוכן במותג Ovi, שחלק מהם יגיעו גם לישראל. אילן גרינבוים, מנכ"ל יורוקום, מספר כי שירותי הניווט שהחברה מציעה אמורים להגיע לישראל במחצית השנייה של 2010, וככל הנראה יוצעו על ידי המפעילים בארץ. נוקיה חשפה לאחרונה את ה־3G Booklet, מחשב נייד המצויד במודם לדור 3.5. גרינבוים מגלה כי לפי תוכניות החברה, המחשב יגיע לישראל לקראת מרץ 2010. בדומה לשיטות ההפצה שלו בארה"ב, הוא ככל הנראה ישווק על ידי אחת או יותר ממפעילות הסלולר הישראליות בסבסוד, כפי שהן מציעות כיום דגמים של חברות אחרות.

 

הנטבוק של נוקיה. יגיע במרץ הנטבוק של נוקיה. יגיע במרץ

 

סמסונג השיקה לאחרונה חנות יישומים לסלולר ולמחשב בבריטניה, אולם דוידי פיאמנטה, מנכ"ל סאני, מצנן את ההתלהבות ומודיע כי אין כוונה להשיק את החנות בישראל. "המשתמשים שאוהבים את היכולת להוריד יישומים למחשב יבחרו במכשירים מבוססי אנדרואיד, שמציעים כבר היום כמות גדולה של יישומים ואינם תלויים במפעיל או בספק הטלפון עצמו", אומר פיאמנטה.

 

מיקי ברקן, מנכ"ל ברס אלקטרה, יבואנית סוני־אריקסון, מזכיר כי סוני מחוברת לספקי תוכן גדולים דוגמת BMG, המסוגלים לספק מוזיקה וסרטים וכבר עושים זאת באמצעות שירות בשם PlayNow Arena. האם נזכה לראותו בישראל? ברקן פסימי, ואפילו פסימי מאוד, אך מציין כי הקרקע פנויה למפעיל סלולרי שיבקש להשתמש בפלטפורמה זו כדי להציע שירותים ללקוחותיו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x