$
הייטק והון סיכון

דיווח: גוגל רוכשת חברת VoIP

במסגרת מאמציה להיכנס לתחום הטלפוניה מבוססת הרשת, גוגל רוכשת את חברת Gizmo5 תמורת 30 מיליון דולר במזומן, כך על פי טקראנץ'. הרכישה עשויה לאפשר לגוגל להתחרות בסקייפ

יוסי גורביץ 10:1610.11.09

גוגל רוכשת את חברת Gizmo5, המספקת שירותי VoIP (שיחות קוליות מבוססות רשת), תמורת 30 מיליון דולר. כך מדווח בלוג הטכנולוגיה טקראנץ'. על פי טקראנץ', בימים הקרובים תוציא גוגל הודעה רשמית על דבר הרכישה.

Gizmo5 Gizmo5

 

להערכת מייקל ארינגטון, עורך טקראנץ', Gizmo5 יכול לפתח משמעותית את יכולות הטלפוניה של גוגל. Google Talk חסר יכולת לבצע שיחות טלפון מהמחשב, מגבלה שהרכישה החדשה תוכל לפתור. חשוב מכך, אינטגרציה בין Gizmo5 ובין שירות ה-VoIP של גוגל, Google Voice, עשויה לאפשר ביצוע שיחות גם ממחשבים ואליהם. בעוד שנכון להיום השימוש ב-Google Voice מצריך טלפונים בשני צדדי הקו. השילוב בין שני השירותים עשוי לאפשר לגוגל להתחרות ישירות בסקייפ.

 

על פי הדיווח, סקייפ עצמה ניהלה מגעים בניסיון לרכוש את Gizmo5, במהלך התביעה שספגה ממייסדי החברה, תביעה שאיימה על יכולתה של סקייפ להפעיל את הטכנולוגיה שברשותה. סקייפ שקלה להשתמש ב-Gizmo5 כטכנולוגיה חלופית. עם השגת הפשרה בין איביי, בעלת השליטה בסקייפ, ובין המייסדים בשבוע שעבר, איבדה סקייפ עניין ב-Gizmo5.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x