שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

זינוק של 300% במספר אתרי שיתוף קבצים

כך על פי דו"ח חדש של חברת האבטחה מקאפי. במקאפי מסבירים את העלייה דווקא בהחלטת בית המשפט בשבדיה לסגור את אתר הטורנטים פיראט-ביי. עוד בדו"ח: 92% מכלל תעבורת המייל היא ספאם

עומר כביר 16:2105.11.09

הפיראטים משגשגים: דו"ח של חברת האבטחה מקאפי מגלה שברבעון השלישי של 2009 חלה עלייה של 300% במספר האתרים שהפיצו סרטים או תוכנות לא-חוקיים, בהשוואה לרבעון הקודם.

 

לפי הדו"ח, חלק מהעלייה הזו מוסברת ב"אפקט פיראט-ביי". באוגוסט, בעקבות החלטת בית המשפט בשבדיה לסגור את
אינדקס הטורנטים הפופולריים, גולשים רבים החלו לשכפל את התוכן שבאתר על מנת לשמרו במקרה של השבתה. תוכנות קוד פתוח הופצו ברשת על מנת לאפשר לגולשים שמעוניינים בכך לסייע למאמץ.

 

"מקרה זה מהווה עדות לקושי שקיים בעצירת התפשטות מידע הנמצא ברשת", נכתב בדו"ח מק'אפי. "אמנם ניתן לסגור אתרים, אבל כל אדם שיש לו גישה לתוכן שבהם יכול להפיץ אותו הלאה". בדו"ח מצוין עוד ש-24 שעות אחרי סגירת האתר הוא שב לפעולה, אחרי ששרתיו עברו למיקום חדש.

 

גם הספאם לא שקט ברבעון האחרון, ורשם עלייה רבעונית של 10% ועלייה שנתית של 24%. בסך הכול, עמד שיעור הספאם ברבעון האחרון של 92% מכלל תעבורת הדוא"ל

 

לפי הדו"ח, הספאמרים גם מצאו דרך חדשה להתמודד עם מסנני הספאם של שירותי הדוא"ל המקוונים – שליחת לינק לצפייה בפריט משותף בשירות Google Reader. זאת, בנוסף לשימוש בשיטות דומות עם אתרים כמו Flickr או Photobucket, שידועות כבר זמן מה. "מפעילי האתרים לא מצאו דרך למנוע את השימושים האלו, מכיוון שלקוחות רבים משתמשים בהם כדי לפרסם תכנים שהם רוצים לשתף", נכתב בדו"ח.

 

כמו כן מדווחים חוקרי מק'אפי על 13 מיליון מחשבים זומבים חדשים (מחשבים שהושתלו בהם תוכנות זדוניות ללא ידיעת המשתמש, שמאפשרות לגורמים זדוניים להשתמש בהם כרצונם) ברבעון האחרון. בתשעת החודשים הראשונים של השנה נוצרו כ-40 מיליון מחשבים זומבים - קצב של 140 אלף מחשבים ביום.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x