$
משחקים

נשיא נינטנדו: "ה-Wii נתקע"

רווחי נינטנדו צנחו ב-52% ברבעון האחרון, בעיקר בשל הירידה במכירות קונסולת המשחקים Wii, והחברה פרסמה אזהרת רווח. נשיא החברה סאטורו איוואטה מודה: נכשלנו ביצירת משחקים פופולריים

יוסי גורביץ 11:2901.11.09
"ילד הפלא" של קונסולות המשחק מאבד גובה: לפני כשנה וחצי, כשהמשבר הכלכלי היה בשיאו, רווחו דיווחים על כך שתחום המשחקים לא נפגע. המוביל בתחום היה ה-Wii, קונסולת המשחק של נינטנדו, שדיווחה על עלייה של 42% במכירות. שלשום (ו') נאלץ נשיא נינטנדו, סאטורו איוואטה, להודות ש"ה-Wii נתקע". סאטורו אמר את הדברים לעיתון היפני מאיניצ'י, והם תורגמו והופצו על ידי אתר המשחקים GameSpot.
מנכ"ל נינטנדו סאטורו איוואטה מנכ"ל נינטנדו סאטורו איוואטה צילום: בלומברג

 

ביום חמישי דיווחה נינטנדו על הרבעון השני ברציפות שבו רווחיה יורדים: הירידה נאמדה ב-52% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. בהתאם לכך, עדכנה החברה את הערכת הרווח התפעולי שלה לשנת הכספים 2009, וכעת היא עומדת על 370 מיליארד ין (כ-4.1 מיליארד דולר) במקום כ-443 מיליארד ין (כ-4.9 מיליארד דולר) לפי הערכות קודמות. חלק ניכר מהירידה, לדברי החברה, נובע מירידה במכירות ה-Wii. הירידה השנה באה לאחר שלוש שנים מוצלחות מאוד מבחינת נינטנדו, שבהן עלה הרווח של החברה מדי שנה.

 

סאטורו אמר כי הסיבה לירידה במכירות ה-Wii היא שבמהלך החודשים אפריל-ספטמבר לא הצליחה החברה לייצר משחקים פופולריים, ובשל כך ה"Wii נתקע". עם זאת, לדברי סאטורו, משחק חדש לקונסולה – Sports resorts – ששוחרר לאחרונה צפוי לשנות את המצב. בספטמבר הפכה הקונסולה של סוני, פלייסטיישן 3, לקונסולה הנמכרת ביותר בארה"ב – ובכך עקפה את ה-Wii לראשונה מאז השקתו. בניסיון להתמודד עם הירידה במכירות, הודיעה נינטנדו בספטמבר על הוזלת הקונסולה בכ-20%.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x