$
המדריך

יש חיים אחרי גוגל רידר: 5 קוראי RSS מומלצים

חמישה כלים שימושיים ויעילים להתמודדות עם הצפת המידע באינטרנט: שירות שמשלב מנוע המלצות קריאה וקורא פידים, תוסף לדפדפן שיציג את הפריטים שמעניינים אתכם במראה של עמוד מגזיני מעוצב, קורא RSS עם ממשק עברי ועוד

רן יניב הרטשטיין 14:0530.10.09

FeedDemon: סנכרון אוטומטי עם גוגל רידר

 

לפני שגוגל רידר לקח את הכתר וקוראי RSS שולחניים עדיין היו הכלי העיקרי לקריאת פידים, FeedDemon נחשב לקורא הפידים המוצלח והפופולרי ביותר לחלונות. מאז, החברה שמפתחת את FeedDemon נקנתה על ידי NewsGator, וקורא ה-RSS - שעלה בעבר 30 דולר - שוחרר להורדה בחינם.

 

FeedDemon לא הפסיק להתעדכן מאז שהפך לחינמי. למעשה, בגרסה האחרונה נוספה לו אחת התכונות השימושיות ביותר מכל קורא RSS בסקירה זו: היכולת להסתנכרן עם גוגל רידר. אחרי ההתקנה של FeedDemon, תוכלו להזין את פרטי ההתחברות שלכם לגוגל, וכל רשימת הפידים, התיקיות, והפוסטים החדשים יופיעו ב-FeedDemon אוטומטית. הודות לסנכרון, הפריטים שקראתם באחד יסומנו כנקראו גם בשני, ובדרך זו, אפשר להמשיך להשתמש בשני הכלים במקביל. יתרון נוסף הוא שתוכלו להתקין את FeedDemon על כמה מחשבים שונים, ובכל אחד מהם תראו בדיוק את אותם הפידים.

 

פיצ'רים שימושיים שישפרו את חוויית קריאת הפידים עם FeedDemon כוללים את רשימת הדינוזאורים, שמציגה את הפידים שלא עודכנו זמן רב וכך מקילה על ניהול רשימת הפידים הכללית, ולחצן המצוקה (Panic Button), שמסמן פוסטים ישנים כפוסטים שנקראו, או מסמן בבת את כל הפוסטים בכלל.

 

FeedDemon. קורא RSS מתקדם ועשיר בתכונות FeedDemon. קורא RSS מתקדם ועשיר בתכונות

 

לסינון הפידים הנכנסים והתמודדות עם שטף המידע האינסופי, FeedDemon מאפשר ליצור "תצפיות", או תיקיות Watch, שמתעדכנות באופן אוטומטי בתוצאות חיפוש מתוך כל הפידים שנרשמתם אליהם. כך, למשל, מי שרוצים להתעדכן בחדשות שקשורות לאייפון, יכולים להירשם לעשרות אתרי גאדג'טים וליצור תצפית על המילה "iPhone", ולקבל רק את המידע הרלבנטי עבורם.

 

בהתאם לאופנה העכשווית, FeedDemon לא מסתפק רק בהצגת פוסטים בצורה כרונולוגית, והוא מתאמץ ללמוד את הרגלי הקריאה שלכם ולהציף למעלה פוסטים שאמורים להיות מעניינים יותר עבורכם. כמובן, גישה זו מתאימה יותר למי שיש להם רשימת קריאה גדולה מאוד, ושישתמשו ב-FeedDemon לעתים קרובות.

 

להורדת FeedDemon

 

PostRank: רק מה שמעניין

 

PostRank הוא לא קורא פידים מהסוג הרגיל, אלא מעין שילוב בין קורא RSS למנוע המלצות קריאה. בבסיס המערכת עומד אלגוריתם לניתוח רלבנטיות של פוסטים, שמבוסס על משתנים כמו מספר התגובות לפוסט, קישורים אליו ממקומות אחרים ברשת, ועוד. באמצעות האלגוריתם הזה, PostRank יכול לעזור לכם למצוא מספר קטן של פוסטים מומלצים מתוך רשימת פידים ענקית.

 

השימוש ב-PostRank דומה מאוד לשימוש בכל קורא פידים אחר. אחרי ההרשמה, תתבקשו לייבא רשימת פידים, או להוסיף פידים מתוך קבוצות מוגדרות מראש של אתרים פופולריים. אפשר להמשיך ופשוט לקרוא את הפוסטים האחרונים מהפידים שלכם, אבל PostRank לא עוקב אחרי הפוסטים שכבר קראתם ולא מציע תצוגה מאוחדת של כל הפוסטים החדשים מכל הפידים. במקום זאת, הוא מאפשר לכם לארגן את הפידים לפי נושאים באמצעות תגיות, ולהציג חדשות לפי הנושאים - תוך סינון הפוסטים המוצגים באמצעות האלגוריתם הנ"ל. 

 

תצוגת פיד ב-PostRank תצוגת פיד ב-PostRank

 

כאמור, PostRank לא בהכרח נועד לשימוש כקורא פידים, וכראיה לכך הוא מציע קישורים להרשמה לפידים עבור כל נושא. כלומר, אפשר להשתמש ב-PostRank ביחד עם כל קורא פידים אחר, ולהסתמך על PostRank רק ככלי ניתוח ומציאת נושאי קריאה מומלצים. הודות לתוסף שמציע האתר לפיירפוקס, אפשר אף לשלב את PostRank ישירות לתוך גוגל רידר, ולנהל את רשימת הנושאים וההמלצות מתוך גוגל רידר עצמו.

 

ל-PostRank

 

FeedReader: ממשק בעברית 

 

אחד מקוראי הפידים הוותיקים ביותר הוא FeedReader החינמי, תוכנה פשוטה וקלת משקל עם הרבה מאוד תכונות שימושיות ומעט מאוד פיצ'רים מיותרים. הממשק לא התעדכן הרבה מאז הגרסאות הראשונות, והוא מבוסס על הסידור הקלאסי של תוכנת אימייל - רשימת פידים (או תיקיות) בצד ימין, רשימת פוסטים (או הודעות אימייל) בצד ימין למעלה, ותוכן הפוסט (או האימייל) מתחתיה. 

 

FeedReader מציע חיפוש מהיר בכל הפוסטים בכל הפידים שלכם, וכן מאפשר להגדיר "פידים חכמים" - שמסננים ומאגדים תכנים מפידים אחרים וכך מאפשרים ליצור פידים מותאמים אישית, בדומה לרשימות ההשמעה החכמות של אייטיונז.

 

FeedReader - פשוט ויעיל FeedReader - פשוט ויעיל

 

בעת ההתקנה, תוכלו לבחור להתקין עבור FeedReader ממשק בעברית, ואף להירשם לפידים מומלצים מתוך רשימת פידים מקומיים (אם כי נראה שהרשימה לא התעדכנה במיוחד לאחרונה).

 

להורדת FreedReader

  

Feedly: "עיתון" מותאם אישית

  

Feedly, קורא ה-RSS הצעיר בחבורה זו, הוא וריאציה מודרנית יותר על רעיון עמוד בית המותאם אישית (כמו iGoogle או Netvibes). הוא פועל כתוסף לדפדפן, ומושך תכנים באופן אוטומטי מכמה מקורות שונים - ביניהם גוגל רידר וטוויטר. במקום להציף את המסך בפרטים מיותרים, Feedly רק מציג עמוד מסוגנן במראה מגזיני, עם הפריטים החדשים האחרונים.

 

Feedly הופך את קורא ה-RSS שלכם למעין אתר חדשות בעריכתכם: אפשר תמיד להיכנס אליו ולקרוא משהו חדש ומעניין מרשימת הקריאה שלכם, אבל שום דבר בחוויית השימוש לא יוצר את התחושה שצריך להמשיך ולקרוא את כל הדברים החדשים והמעניינים רק משום שהם שם. מספר הפריטים שלא נקראו יותר לא ירדוף אתכם בכל פעם שתרצו להפסיק לקרוא פידים ולעשות משהו מועיל במקום.

 

Feedly Feedly

 

מכיוון ש-Feedly מבוסס על מאגר הפידים החיצוני של גוגל רידר, הוא גם תומך בכמה מהפיצ'רים השימושיים ביותר שלו - אפשר לסמן פריטים בכוכב כדי לקרוא אותם אחר כך, ואפשר לשתף אותם. כל הפעולות שתעשו ב-Feedly מסונכרנות לגוגל רידר, כך שתוכלו לדוגמה לראות אותה רשימה של פריטים מכוכבים הן ב-Feedly והן בגוגל רידר.

 

לסיום, Feedly כולל מנוע המלצות מובנה שלומד את הרגלי הקריאה שלכם ומארגן את הפריטים לפי העדפותיכם - כך שבעמודי המגזין הראשיים שלו יוצפו תכנים מעניינים יותר ויותר ככל שתשתמשו בו יותר. אם אתם מעדיפים לקבוע את הפידים המועדפים בעצמכם, לחצו על הקישור Organize Sources בראש העמוד וסמנו בכוכב את הפידים החשובים ביותר.

 

ל-Freedly

 

Alertbear: קורא RSS ללא קורא RSS

 

מבין כל קוראי ה-RSS המורכבים והעשירים בתכונות ברשימה זו, AlertBear הוא הרחוק ביותר מהמושג המקובל של קורא RSS. למרות שיש לו רשימת קריאה רגילה בתוך חלון עם פידים ופוסטים שמסודרים בתוך תיקיות, מטרתו העיקרית של AlertBear היא להציג התראות לפוסטים חדשים על שולחן העבודה.

 

ההתראות של AlertBear, שקופצות כמו טוסט מטוסטר בפינה הימנית התחתונה של המסך, מציגות את כותרת הפוסט, ולחיצה עליהן פותחת אותו בדפדפן. למרות פשטותו, AlertBear יודע להבדיל בין הפוסטים שכבר ראיתם לפוסטים החדשים, ואף מאפשר לסמן פוסטים בכוכב.

 

התראות RSS של AlertBear התראות RSS של AlertBear

 

אם אתם זקוקים לפתרון פשוט למעקב אחרי מספר קטן מאוד של פידים, או אם אתם רוצים רוצים לקבל עדכונים מיידיים ובולטים יותר עבור הפידים החשובים ביותר שאתם עוקבים אחריהם, AlertBear הוא פתרון מינימליסטי ונוח.

 

להורדת AlertBear
בטל שלח
    לכל התגובות
    x