• תפריט
חדשות טכנולוגיה

אורנג', סלקום ופלאפון בוחנות אפשרות לשווק ספרים אלקטרוניים

איגור רויזיס, מנכ"ל חברת Bookware הצפויה להשיק בישראל ספר אלקטרוני: "אנו במגעים עם כל חברות הסלולר כדי ליצור ערוץ הפצה נוח למכשיר". לדבריו, השקת המכשיר מתעכבת בשל מאמצי החברה להקים חנות ספרים דיגיטליים בעברית

עומר כביר 15:4628.10.09

שלוש חברות הסלולר הגדולות – אורנג', סלקום ופלאפון – מנהלות בימים אלו מגעים עם חברת Bookware לקיום שיתוף פעולה במכירת הספר האלקטרוני שעתידה החברה להשיק בישראל.

Bookware. "המכשיר עצמו הוא רק אמצעי" Bookware. "המכשיר עצמו הוא רק אמצעי"

 

"אנחנו מנהלים מגעים עם כל חברות הסלולר כדי ליצור ערוץ הפצה נוח למכשיר וכדי לספק לו תמיכה סלולרית שתאפשר רכישת ספרים באמצעות האינטרנט", אמר ל"כלכליסט" מנכ"ל החברה, איגור רויזיס. "כיום לקוח חייב לרכוש חבילת גלישה בכסף. אנו בודקים אפשרות עם כל שלוש החברות הסלולריות לעשות את השירות שקוף יותר ללקוח. בדומה לקינדל של אמזון, לא יהיה צורך לעשות מנוי מיוחד או לשלם על חבילת הגלישה. עלות העסקה כבר תהיה בפנים".

 

אמזון, יצרנית הספר האלקטרוני הפופולרי קינדל, מאפשרת לקנות ולהוריד את הספרים הדיגיטליים למכשיר באמצעות רשת הדור השלישי של חברת הסלולר האמריקאית ספרינט, ולאחרונה אף החלה לעבוד עם חברת AT&T, שמאפשרת לרכוש ספרים דרך הרשת הסלולרית גם מחוץ לארצות הברית.

 

חברת eSlick כבר מוכרת בישראל ספר אלקטרוני תמורת 1,500 שקל, וה-Bookware לא צפוי להיות זול יותר. עם זאת, אם אכן תצא החברה בשיתוף פעולה עם אחת מחברות הסלולר, ייתכן שמחיר המכשיר יסובסד על ידיה תמורת התחייבות לחבילת גלישה.

 

"אין טעם לשווק מכשיר לפני שיש מדף ספרים מכובד"

 

הספר האלקטרוני של Bookware, שמיוצר על ידי ג'ינקה, יצרנית מכשירי הקריאה המובילה בסין, הותאם על ידי החברה לעברית. בשיחה עם "כלכליסט" באוגוסט טען מנהל השיווק של החברה, אלכס סיגלר, שהוא ישווק לציבור הרחב בסוף אוקטובר או בתחילת נובמבר.

 

עם זאת, בשיחה היום אמר רויזיס שהמכשיר ישווק רק בינואר 2010. לדבריו, העיכוב בהשקה נובע מכך שהחברה רוצה ליצור חנות ספרים דיגיטליים, מהלך שנמצא לדבריו בעיצומו ושבו לוקחים חלק גם מו"לים מרכזיים בישראל. "אנחנו חושבים שמכשיר עצמו הוא רק אמצעי. אין טעם לשווק אותו לפני שיש מדף ספרים מכובד. מה אני אעשה אתו אם אין מה לקרוא? בשלב זה אנחנו מתמקדים בבניית מדף ספרים, וזה לוקח זמן לא פחות מטכנולוגיה", הוא אמר.

 

רויזיס הוסיף שגם הפיילוט עם האוניברסיטה הפתוחה, שאמור היה להתחיל בסמסטר הנוכחי ובמסגרתו יקבלו הסטודנטים את ספרי הלימוד שלהם באמצעות המכשיר, נדחה ויתקיים כנראה רק בסמסמטר הבא.

 

סיגלר העריך באוגוסט שבשנה הראשונה לאחר ההשקה יימכרו כמה אלפי יחידות של המכשיר: "הפריצה לא תהיה חדה, אלא תתפוס בהתחלה אחוז קטן. הראשונים שיאמצו את זה יהיו חובבי גאדג'טים וכבדי ראייה שמתקשים לקרוא את הדפוס הקטן שבספרים כיוון שבמכשיר ניתן להגדיל ולהתאים את הכתב. משם השימוש יחלחל לשאר השכבות".

 

מאורנג' נמסר בתגובה: "אנו בוחנים זה זמן את תחום שיווק הספרים הדיגיטליים, אך כמקובל בחברה אין אנו מוסרים פרטים על אודות תוכניות עתידיות". בסלקום סירבו להגיב, תגובת פלאפון לא התקבלה עד מועד פרסום הידיעה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x