שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מחקר חדש קובע: קיים קשר מובהק בין שימוש בסלולר ובין סרטן

מחקר שנערך מטעם ארגון הבריאות העולמי בקרב כ-12,800 נבדקים למשך כעשור מצא כי השימוש בטלפונים סלולריים מגדיל את הסיכון להתפתחות סרטן במוח ובבלוטות הרוק

יוסי גורביץ 11:1725.10.09

חוקרים בריטים מצאו לראשונה קשר מובהק בין סרטן ובין שימוש בטלפונים סלולריים. הדיילי טלגרף הבריטי חשף אתמול (ש') כי בקרוב יתפרסם מחקר שנערך מטעם ארגון הבריאות העולמי, שבמסגרתו עקבו החוקרים אחרי כ-12,800 נבדקים ב-13 מדינות למשך כעשר שנים, ומצאו כי הסיכון לחלות בשלושה סוגים של סרטן המוח וכן בסרטן בלוטות הרוק גבוה באופן ניכר אצל משתמשי הסלולר.

 

מנהלת המחקר, אליזבת קארדיס, שעל שמה רשומים כמאה מחקרים - חלק ניכר מהם בתחום הרדיולוגיה, מסרה לדיילי טלגרף כי מסקנות המחקר מובהקות, אך היא איננה ממליצה להפסיק באופן גורף את השימוש במכשירים אלא לעקוב בעיקר אחרי השימוש בסלולר בקרב ילדים. הסנדיי אקספרס הבריטי העריך שפרסום המחקר יגביר את הלחץ על ממשלת בריטניה לפרסם הודעות אזהרה מסלולרי.

 

בספטמבר השנה החלה ועדת הבריאות של הסנאט האמריקאי לחקור את הקשר בין סלולריים ובין סרטן, והאפידמיולוגית הישראלית ד"ר סיגל סדצקי ציינה בפני הוועדה כי אף שפצצות האטום הוטלו על הירושימה ונגסאקי ב-1945, קשר מובהק בין ההפצצה ובין סרטן נמצא רק בשנות השישים. מחקרה של סדצקי מצא קשר בין שימוש כבד בסלולרי ובין סרטן, אך לא מצא הוכחה מכרעת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x