הייטק והון סיכון

כרמל, פיטנגו ואוורגרין בין 100 הקרנות הפעילות בעולם

קרנות ההון סיכון הישראליות מככבות ברשימה של טקראנץ'. על פי נתוני טקראנץ', קרן אוורגרין ניצבת במקום ה-57 עם שלוש השקעות, אך מבדיקת "כלכליסט" עולה שברבעון האחרון השקיעה הקרן בחמש חברות

אסף גלעד ומאיר אורבך 17:5320.10.09

קרנות ההון סיכון הישראליות כרמל, פיטנגו ואוורגרין נכנסו לרשימת 100 הקרנות הפעילות ביותר בעולם על פי מאגר המידע של בלוג הטכנולוגיה טקראנץ'.

 

בדו"ח שפרסם מאגר המידע על פי נתוני הרבעון השלישי של השנה, כרמל דורגה במקום ה-35 לפי מספר ההשקעות וממוצע היקף ההשקעה. לפי הדו"ח, השקיעה כרמל בארבע חברות במהלך הרבעון האחרון, בהיקף ממוצע של 12 מיליון דולר להשקעה. קרן ישראלית נוספת שנכנסה לרשימה היא אוורגרין, שהגיעה למקום ה-57, בעקבות שלוש השקעות ברבעון האחרון, בהיקף השקעה ממוצע של 11 מיליון דולר. קרן ההון סיכון פיטנגו דורגה במקום ה-65.

 

מבדיקה שערך "כלכליסט" התברר כי בניגוד לנתוני טקראנץ', קרן אוורגרין ביצעה חמש השקעות ולא שלוש כפי שנכתב, כך שלמעשה היא אמורה להיות במקום ה-18 ברשימה, והיא הקרן הישראלית הפעילה ביותר.  

 

הקרן המובילה ברשימה היא DFJ של טים דרייפר, המבצע את השקעותיו בישראל יחד עם קרן ההון סיכון של תמיר פישמן, וקרן סקויה, שהקימה לאחרונה קרן השקעות בהיקף של 200 מיליון דולר להשקעות בישראל. לרשימה נכנסו קרנות אחרות הפעילות בישראל כגון בנצ'מרק (מקום 5), אינטל קפיטל (6), גריילוק (16), באטרי (31) ומוטורלה ונצ'רס (67), אך הסקר אינו מפרט את השקעותיהם בישראל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x