$
אייפוניסט

מדריך: הורדת פודקאסטים לאייפון

איך לגשת לפורטל הפודקאסטים ב-iTunes, למצוא תוכניות מעניינות ולסנכרן אותן לאייפון או לאייפוד. מדריך למתחילים

שי ענבל 20:2213.10.09

 

כל החדשות, כל המדריכים, כל הטיפים. אייפוניסט עכשיו גם בפייסבוק

 

ה-iTunes Store זוכה לרוב להתעלמות גורפת מהמשתמשים הישראלים, בעיקר מפני שהחנות המקוונת של אפל אינה זמינה עבורם - נכון לעכשיו. כדי לקנות ממנה שירים, סדרות טלוויזיה וסרטים ולהורידם למחשב, לאייפוד או לאייפון, יש צורך במשתמש בעל חשבון בנק זר. כך, גם אם ברשותכם כרטיס אשראי בינלאומי, לא תוכלו ליהנות מהיתרונות הרבים שמציעה החנות עבור מיליוני משתמשים בכל העולם.

 

עם זאת, גם ללא כרטיס אשראי זר ניתן לגשת ל-iTunes Store ולהוריד תוכן רב שאינו מצריך תשלום. דוגמה טובה היא הפודקאסטים.

 

מהו פודקאסט?

 

פודקאסט הוא למעשה תוכנית רדיו או טלוויזיה אשר אליו ניתן לעשות מנוי, ולהוריד אוטומטית למחשב פרקים חדשים שלה כאשר הם יוצאים. הפרקים הם קבצי אודיו או וידיאו שניתן להפעיל במחשב או להעביר לנגן נייד המסוגל להפעיל אותם. iTunes, בדומה לתוכנות מדיה נוספות כמו Winamp (ווינדוס) ו-Banshee (לינוקס), הינו בעל תמיכה מלאה בפודקאסטים, ומאפשר לעשות מינוי עליהם ולסנכרן פרקים לאייפוד או האייפון. צפייה והורדת פרקים מפודקאסט אינה כרוכה בתשלום.

 

כדי לגשת אל ה-iTunes Store מהמחשב יש לשנות את החנות אליה מתחברים, מתחתית המסך. שימו לב שאינכם מחוברים עם משתמש קיים, המוגדר לישראל - אשר לה אפסטור בלבד. כדי להתנתק ממשתמש ב-iTunes, יש ללחוץ עליו ב-iTunes Store ולבחור Sign Out.

 

גישה ל-iTunes Store של ארה"ב גישה ל-iTunes Store של ארה"ב

 

כניסה לפורטל הפודקאסטים

 

כדי לגשת אל פורטל הפודקאסטים מה-iTunes, יש ללחוץ על iTunes Store ב-iTunes ולאחר מכן לבחור ב-Podcasts בסרגל הניווט הנמצא בחלקו העליון של המסך.

 

פורטל הפודקאסטים ב-iTunes Store פורטל הפודקאסטים ב-iTunes Store

 

הפורטל בנוי בצורה מאוד דומה לזו של האפסטור המוכר. הפודקאסטים מחולקים בשני אופנים, כאשר הראשון הוא קטגוריות - מ"ילדים ומשפחה", דרך "קומדיה" וכלה ב"חדשות ופוליטיקה". האופן השני הוא לוידיאו ואודיו.

 

צילום מסך
ניווט בפורטל הפודקאסטים צילום מסך
ניתן לנווט בפורטל מתוך העמודים עצמם - הבנויים כמו עמודי האפסטור, עם טבלאות דירוג והמלצות הצוות - או באמצעות סרגל הניווט העליון ב-iTunes Store. במעבר עם העכבר על Podcasts, הקישור עליו לחצנו כדי להגיע לפורטל, ניתן לראות חץ קטן מימינו של הכיתוב. אפשר ללחוץ עליו ולקבל רשימה של המקומות השונים בפורטל.

 

חיפוש פודקאסטים

 

ניתן להשתמש בשורת החיפוש של ה-iTunes כדי למצוא פודקאסטים. בברירת המחדל עמוד יוצגו גם תוצאות עבור אפליקציות, סרטים ואלבומי מוסיקה, אולם ניתן לסנן אותן על ידי ביצוע חיפוש מתקדם. לחיצה על כפתור Power Search בדף התוצאות ובחירה ב-Podcasts מתוך הרשימה תאפשר לחפש פודקאסטים לפי שם, יוצר, קטגוריה ועוד. האפשרות השימושית ביותר היא היכולת לסנן את התוצאות עבור פודקאסטי וידיאו בלבד, על ידי סימון תיבת Search only for Video Podcasts.

 

Power Search עבור פודקאסטים Power Search עבור פודקאסטים צילום מסך

 

הורדת פרקים ועשיית מנוי לפודקאסט

 

לאחר שאיתרנו פודקאסט מעניין, ניכנס אל העמוד שלו על ידי לחיצה עליו. בעמוד זה ניתן לקבל מידע נוסף, לקרוא את ביקורות הגולשים ולבצע פעולות שונות.

 

עמוד פודקאסט ב-iTunes Store עמוד פודקאסט ב-iTunes Store צילום מסך

 

כדי להוריד פרק בודד מתוך הפודקאסט להתרשמות, יש ללחוץ על Get Episode, כפתור המופיע בסוף כל שורה ברשימת הפרקים בתחתית העמוד. לאחר הלחיצה יירד הפרק למחשב (פרקי וידיאו שוקלים יותר ולוקחים יותר זמן) ולאחר מכן יתווסף לספריה ב-iTunes. ניתן לראות את רשימת הפודקאסטים בלחיצה על Podcasts בתפריט הניווט.

 

פודקאסט בספריית ה-iTunes במחשב פודקאסט בספריית ה-iTunes במחשב צילום מסך

 

בעמוד זה אפשר לראות את הפודקאסטים אשר עבורם הורדנו פרקים. המספר בעיגול הכחול מציין את מספר הפרקים שטרם נצפו. ייתכן וזה מכיוון שהם הורדו בזה הרגע, סומנו כ-Unwatched על ידנו או הורדו אוטומטית בעקבות מינוי לפודקאסט.

 

לחיצה עם הכפתור הימני על הפודקאסט תיתן מגוון אפשרויות, כאשר העיקרית שבהן היא Subscribe. אפשרות זו תרשום אותנו כמנויים לפודקאסט, מה שיגרום ל-iTunes להוריד את הפרק החדש של התוכנית בכל פעם שייצא באופן אוטומטי (בדומה למינוי ב-RSS). כדי לבטל מינוי עבור פודקאסט, יש לבחור בתפריט הכפתור הימני Unsubscribe. פעולה זו לא תסיר את הפרקים שהורדו כבר מהמחשב. לשם כך יש להשתמש ב-Delete.

 

סינכרון פודקאסטים לאייפון

 

לבסוף, הדבר האחרון שנרצה לעשות הוא לסנכרן את כל הפרקים שהורדנו מהמחשב לאייפון. לשם כך יש לחבר אותו למחשב, ללחוץ על אייקון המכשיר בתפריט הניווט של iTunes ולבחור בלשונית Podcasts. בברירת המחדל iTunes אינו מסנכרן את הפודקאסטים, ולכן הדבר המתבקש הוא לסמן Sync Podcasts.

 

סינכרון פודקאסטים לאייפון סינכרון פודקאסטים לאייפון צילום מסך

 

כעת עומדות לרשותכם אפשרויות סינכרון רבות. ניתן לקבוע את כמות הפרקים האחרונים שיסונכרנו למכשיר, לבחור לסנכרן פודקאסטים
ניגון פודקאסטים מתוך האייפון ניגון פודקאסטים מתוך האייפון צילום מסך
ספציפיים, פרקים חדשים בלבד ועוד. האפשרות המומלצת היא ברירת המחדל: All Unplayed, אשר תסנכרן לאייפון אך ורק את הפרקים שטרם נצפו. לאחר שתצפו בהם באייפון - הם יימחקו מהמכשיר. לסיום יש ללחוץ על Apply.

 

זהו! כעת, כל פעם שייצא פרק חדש עבור אחד מהפודקאסטים שנרשמתם אליהם, iTunes יוריד אותו אוטומטית למחשב, ובסינכרון הבא של האייפון עם iTunes הוא יועבר למכשיר.

 

כדי לצפות בפרקים מתוך האייפון, יש להיכנס ליישום iPod, ללחוץ על More ולבחור ב-Podcasts. כמו כן, ניתן, בדומה לתוכנות אחרות, ללחוץ על Edit בתפריט More ולסדר מחדש את האייקונים, כך ש-Podcasts יופיע בתפריט התחתון.

 

ברשימה תוכלו לראות את כל הפרקים שברשותכם בחלוקים לפודקאסטים, ולדעת באילו פרקים טרם צפיתם. כאמור, מצב הצפיה מסתנכרן עם האייטונז, כך שבברירת המחדל - לאחר שתסיימו לראות את הפרק הוא יימחק מהאייפון ולא יהיה זמין בו יותר - אלא רק מהמחשב. ניתן תמיד לשנות מצב זה מתפריט הסינכרון, אולם כדאי לקחת בחשבון שהפרקים יתפסו מקום רב יחסית באייפון - במיוחד אם מדובר בפודקאסט וידיאו.

 

גלישה בפורטל הפודקאסטים מהאייפון

 

מי שמעוניין, יכול להתחבר אל ה-iTunes Store מהאייפון ולחפש בה פודקאסטים. לשם כך, יש צורך ביצירת משתמש המוגדר למדינה אחרת. לשם כך, ניתן להיעזר במדריך הוידיאו ל-Google Earth באייפון, ליצירת חשבון זר ללא כרטיס אשראי.

 

לאחר יצירת החשבון החדש, יש לגשת באייפון ל-Settings ולבחור ב-Store. במידה וישנו משתמש מחובר, יש ללחוץ על Sign Out כדי להתנתק. לאחר הקשה על Sign In ניתן להתחבר עם החשבון, באמצעות האימייל והסיסמה. כעת ניתן להיכנס לחנות המקוונת באמצעות יישום iTunes.

 

גלישה בפורטל הפודקאסטים מהאייפון גלישה בפורטל הפודקאסטים מהאייפון צילום מסך

כדי לגשת לפורטל הפודקאסטים באייפון, יש ללחוץ על More ולבחור ב-Podcasts. גם כאן ניתן ללחוץ על Edit ולשנות את סדר האייקונים. כמו כן, ניתן לבצע חיפוש אחר פודקאסטים באמצעות Search. בלחיצה על פודקאסט תוכלו לקרוא עליו ביקורות ולהוריד פרקים ישירות אל האייפון. עם זאת, לא ניתן לעשות מינוי לפודקאסט ובמידה והוא מתעדכן לא תקבלו הודעה באייפון, ובטח ובטח שהפרק לא יירד למכשיר באופן אוטומטי.

 

לאחר שתבחרו פרק להורדה, ניתן יהיה לראות את מצב ההורדה מתוך Downloads ביישום ה-iTunes ולהפסיקה. אפשר להוריד מספר פרקים בו זמנית. יש לציין כי ההורדה תמשיך להתבצע גם לאחר יציאה מהיישום. לאחר סיומה תוכלו לגשת אל הפרק מאפליקציית iPod בדיוק באופן שפורט קודם לכן.

 

הערה חשובה: כדאי להוריד פודקאסטים אך ורק כאשר האייפון מחובר ב-WiFi. הורדה באמצעות הרשת הסלולרית היא איטית להחריד, גומרת את חבילת הגלישה ומעמיסה על הרשת.

 

לסיום, חמישה פודקאסטים מומלצים. הלינק מוביל לעמוד הפודקאסט ב-iTunes

 

1. הפודקאסט Apple Keynotes - הפודקאסט הרשמי של חברת אפל, אליו מועלה התיעוד המלא של כנסי החברה (Keynotes), בהם סטיב ג'ובס (בדרך כלל) מציג את החידושים האחרונים.

2. Onion News Network - פודקאסט הוידיאו של אתר החדשות הפיקטיבי The Onion, אשר בו עולה כל שבוע מערכון קצר.

3. אייפון 101 - פודקאסט העוסק בחדשות האייפון ובהמלצות על אפליקציות. מבית זיו קיטרו, כותב ספר האייפון באותו השם, אותו סיקרנו בעבר.

4. Ted Talks - פודקאסט הוידיאו הרשמי של TED, כנס הטכנולוגיה והחברה המרכז את המרצים הטובים בעולם. לא פחות ממרתק.

5. Evernote Blogcast - הפודקאסט של Evernote, תוכנת הארגון המומלצת אשר מתהדרת גם באפליקציה משובחת לאייפון. מכיל טיפים לארגון טוב יותר של המידע וחדשות אודות התוכנה.

 

כתבות נוספות:

 

עשר דרכים לשפר את חוויית המוסיקה באייפון 

 

שבע אפליקציות לעדכוני חדשות באייפון

 

(ה-RSS, הטוויטר ועמוד הפייסבוק של אייפוניסט)

בטל שלח
    לכל התגובות
    x