$
אייפוניסט

חמישה יישומי אייפון לאנשים יצירתיים

לצייר ציורים מרהיבים, לצאת ממחסום כתיבה ולהלחין מוסיקה מהאייפון. חמש אפליקציות שיוציאו לאוויר העולם את האמן הפנימי שבכם

שי ענבל 19:4023.09.09

 

כל החדשות, כל המדריכים, כל הטיפים. עקבו אחרי אייפוניסט בטוויטר

 

1. לצייר במכחול עם האייפון

 

האפליקציה Brushes, המאפשרת לצייר ציורים באמצעות האייפון, זכתה לפרסום רב לאחר שהצייר ג'ורג' קולומבו השתמש בה כדי לצייר את השער של הניו יורקר.

 

זוהי כתבה של ABC News המראיינת את קולומבו ומסקרת את האפליקציה שמאחורי העבודה המרשימה:

 

 

בנוסף לציור במברשות בעובי קו וצבע מותאמים אישית, Brushes מכילה אפשרויות רבות, ביניהן: שימוש במספר שכבות ציור, שמירת תמונה למחשב, זום עד 1600% וביצוע Undo ו-Redo עד עשרות צעדים אחורה. כמו כן, אלו אשר ברשותם מק יכולים להוריד את התוכנה Brushes Viewer, המאפשרת לשחזר את תהליך הציור ולייצא אותו לסרטון וידיאו.

 

באתר האינטרנט הרשמי של האפליקציה ובקבוצת הפליקר המוקדשת לה ניתן לצפות במאות יצירות מרשימות שנעשו באמצעות Brushes.

 

מחיר: 4.99 דולר

 

(להורדת Brushes)

 

(להורדת Brushes Viewer)

 

2. לערוך סאונד כמו מקצוענים

 

אפליקציית BeatMaker היא ביטבוקס, כלי ליצירת סימפולים וסטודיו עריכה גם יחד. מדובר באחת התוכנות העשירות ביותר ליצירת מוסיקה באייפון, אם לא העשירה שבהן.

 

מרכז התוכנה הוא 16 כפתורים אשר לחיצה עליהם משמיעה צלילים, אותם ניתן לבחור צלילים מתוך ספריה גדולה - או להקליט צלילים משלנו. לאחר הקלטת המוסיקה באמצעות הקשה על הכפתורים, ניתן לערוך את המקטעים, ליצור מקצבים ולשנות כמעט כל אספקט של הסאונד.

 

Intua, היוצרת של אפליקציית BeatMaker, מאפשרת להוריד מהאתר שלה את תוכנת Beatpack החינמית, המאפשרת סינכרון של פרויקטים בין ההאייפון למחשב. כך, ניתן להמשיך לערוך את המקטעים שנוצרו באפליקציה גם במחשב בבית. התוכנה ניתנת להורדה עבור מק או PC.

  

BeatMaker BeatMaker

 

מחיר: 19.99 דולר

 

(להורדת BeatMaker)

 

(להורדת BeatPack)

 

3. להלחין יצירות מוסיקליות עם האייפון

 

Composer הוא יישום יחיד מסוגו באפסטור, אשר מאפשר להלחין יצירות לפי תווי נגינה. האפליקציה מכסה את הפונקציות הבסיסיות של תוכנת הלחנה, אולם חיסרון עיקרי בה הוא חוסר היכולת לבצע ייבוא של קבצי MIDI (פרוטוקול לרישום דיגיטלי של תווים). במקום זאת, ניתן לייצא את העבודה על ידי שליחת קובץ תמונה של התווים לאימייל, והכנסתם באופן ידני לתוכנה מקצועית. למרות זאת, עדיין מדובר בפיתרון מצוין עבור מי שבמהלך יומו נתקף השראה למנגינה ומעוניין לכתוב את התווים באופן מסודר. 

 

Composer Composer

 

מחיר: 9.99 דולר

 

(להורדת Composer)

 

4. להתגבר על מחסום כתיבה

 

Writer's Block Buster הוא יישום אשר מתיימר לסייע לכל סופר בהתהוות לצלוח את משבר היצירתיות ולמצוא את המוזה החבויה. האפליקציה מכילה מאגר של שאלות מנחות העוזרות למצוא כיוון בעלילה ומספקת רשימה של דמויות, מקומות וחפצים לעת הצורך. ניתן גם להוסיף רעיונות כיד הדמיון הטובה, ולהפוך את התוכנה למעין פנקס שימושי בעת כתיבת סיפור וטוויית עלילה.

 

תכונה נוספת באפליקציה היא האפשרות ליצור תרחיש רנדומלי תוך שימוש בדמויות, החפצים והמקומות הקיימים. עם זאת, הרושם הראשוני הוא שמדובר בכלי המספק תפניות עלילה נדושות למדי.

 

מחיר: 3.99 דולר

 

(להורדת Writer's Block Buster)

ColorSplash ColorSplash צילום מסך

 

5. עיבוד תמונה: לצבוע איזור מסוים 

 

ColorSplash הוא יישום שווה למדי, אשר מאפשר ליצור בקלות תמונות באפקט Selective Saturation - כלומר לצבוע חלקים מסוימים מתוכן ולהשאיר את היתר באפור, להדגשת אלמנט מסוים. ניתן לעשות שימוש בתמונות מתוך המכשיר, או לצלם תמונה מתוך התוכנה. האפליקציה בעלת ממשק אינטואיטיבי ומאפשרת להגיע לתוצאות לא רעות.

 

מחיר: 1.99

 

(להורדת ColorSplash)

  

מדריכים נוספים:

 

שש דרכים להרחיב אופקים עם האייפון

 

עשרה כלים מפתיעים לאייפון

 

(ה-RSS, הטוויטר ועמוד הפייסבוק של אייפוניסט)

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x