$
חדשות טכנולוגיה

40 אלף מכשירי N97 הוזמנו בחודש וחצי

ספקיות טלפונים סלולריים מנסות לקבוע עובדות בשטח על רקע הציפייה לאייפון. הזמינו עשרות אלפי מכשירי נוקיה N97 - מכשיר הדגל של החברה

גילעד נס 14:5401.09.09

בעוד מועד ההשקה של האייפון נותר לא ידוע, ספקיות הטלפונים הסלולריים האחרות מנסות לנצל את המצב כדי לקבוע עובדות בשטח: ל"כלכליסט" נודע כי תוך פחות מחודש וחצי מהשקתו בישראל, הזמינו ספקיות הסלולר הישראליות מלאי של קרוב ל־40 אלף מכשירי נוקיה N97, הנחשב מכשיר הדגל

של החברה בעת הנוכחית.

 

כמות משמעותית מבין אותם 40 אלף מצויה כבר בידי לקוחות החברות, אך יצוין כי המכשיר הושק עד כה ברשתות סלקום ופרטנר בלבד, וכי פלאפון צפויה להשיקו בימים הקרובים. יורוקום, המשווקת את מכשירי נוקיה בישראל, צופה בשבועות הקרובים גל הזמנות נוסף עבור לקוחות פלאפון. קצב המכירות של ה־N97 עד כה מהיר יותר מקצב המכירות של ה־N95 כשהושק לפני שנתיים.

 

ספקיות הסלולר מצויות במלכוד - מצד אחד, הן ייאלצו לעמוד במכסת הזמנות מכשירי האייפון כפי שנקבעה מול אפל, כך שלכאורה יש להן אינטרס להעדיף את מכירתו העתידית של האייפון על פני מכירה בהווה של מכשירים מטעם ספקים אחרים שמולם לא נחתמה התחייבות שכזו.

 

מצד שני, מצב שבו ספקיות הסלולר "מייבשות" את שוק הסמארטפונים כדי לשדל לקוחות להמתין להגעת האייפון עלול לפגוע בתדמיתן. השבוע גם תחשוף נוקיה את דגם N900 בגרמניה, שצפוי להציב תחרות משמעותית יותר לאייפון. ביורוקום אישרו את הנתונים ומסרו שקצב החדירה של ה־N97 מהיר מהצפוי.

 

 

מחירי נוקיה N97*:

 

סלקום: 4,200 שקל (או 125 שקל כפול 36 תשלומים)

פרטנר: 3,500 שקל (או 97 שקל כפול 36 תשלומים)

פלאפון: יושק בימים הקרובים. מחירו טרם נקבע

רכישה ישירה ממשווק: 3,500 שקל

 

*מחירים רשמיים. המחיר בפועל עשוי לכלול זיכויים שונים בהתאם ללקוח

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x