$
אינטרנט

שווייץ מגרשת את גוגל מהרחובות

Street View, שירות צילום הרחובות של גוגל שמעורר טענות רבות על פגיעה בפרטיות, לא רצוי עוד בשווייץ: נציב הפרטיות של הקונפדרציה הורה על הסרתו מהמפות

יוסי גורביץ 11:0024.08.09

פרויקט צילום הרחובות של גוגל  - סטריט וויו (Street View) - הוא אחד השירותים היותר שנויים במחלוקת שמציעה החברה, וכעת החליטו בשוויץ שהוא אינו רצוי שם כלל. השירות מציג תמונות של רחובות המופיעים על שירות המפות של גוגל, תמונות שמושגות באמצעות כלי רכב משוטטים, שעל גגם מצלמה המצלמת ללא הרף בזווית של 360 מעלות.

 

המשמעות היא שלעתים קרובות הוא מצלם בני אדם במצבים מביכים: גבר אוסטרלי מוטל שיכור בתעלה, שיכור מקיא, אשה משתינה ברחוב – כל אלה ואחרים כבר נקלטו במצלמות גוגל.

 

לאחר שורה של תקלות, הודיעה גוגל שהיא תטשטש את פניהם של המצולמים. ביפן, היא אף התחייבה לצלם מחדש את כל הרחובות – והפעם בזווית נמוכה יותר, כדי למנוע הצצה לבתים. בשווייץ, כמסתבר, זה לא מספיק, והרשויות אסרו על גוגל להפעיל את השירות במדינה, פחות משבוע לאחר השקתו. כך מדווח הבוקר (ב') אתר חדשות הטכנולוגיה ארס טכניקה.

  

רכב הצילום של Street View רכב הצילום של Street View צילום: ollografik cc-by-nd

 

זמן קצר לאחר שסטריט וויו הופעל בקונפדרציה, הודיע נציב ההגנה על פרטיות ומידע שלה, האנספטר תור, כי על גוגל להסיר מיד את כל התמונות של סטריט וויו שצולמו בשווייץ. בחודשים שקודם להשקת השירות, הוצף משרדו של תור בתלונות מצד אזרחים, והנציבות התריעה בפני גוגל כי אם תגיע למסקנה שהגנות הפרטיות שלה אינן מספיקות – למשל, אם למרות מאמצי הטשטוש של גוגל, ניתן יהיה לזהות פנים – היא תנקוט את ה"צעדים הנדרשים".

 

גוגל מסרה בתגובה כי היא "מופתעת" מהחלטת הנציבות, משום שבתקופה האחרונה ניהלה "משא ומתן פורה" מולה והדגימה לה את ההגנות על פרטיותם של אזרחים; גוגל אמרה עוד כי היא מוכנה להמשיך בדיאלוג, וכי היא מתחייבת להסיר את תמונותיהם של אזרחים המבקשים זאת בתוך כמה שעות מרגע קבלת הבקשה.

 

בחדשות סטריט וויו האחרונות, לפני כשבועיים החלה גוגל לצייד גם אופניים במצלמות המיוחדות שלה – כדי לצלם גם מקומות שאליהם כלי רכב אינם יכולים להיכנס.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x