$
חדשות טכנולוגיה

נפרצה תעודת הזהות החכמה של בריטניה

מומחה אבטחה הצליח, בתוך 12 דקות בלבד, להעתיק שבב של תעודת זהות ולשנות את הנתונים שבו. משרד הפנים הבריטי: שטויות, התעודה מאובטחת

יוסי גורביץ 09:4509.08.09
משרד הפנים הבריטי הובך לאחרונה, לאחר שמומחה אבטחה בממלכה הצליח לפרוץ את תעודת הזהות "החכמה", שהיא פרויקט הדגל של המשרד. כך מדווח הרג'יסטר.

 

בבריטניה אין חובה על האזרחים לשאת תעודת זהות, אך במשרד הפנים פועלים לשנות את החוק. הרעיון שהתושבים ייאלצו לשאת תעודת זהות בכל מקום מעורר את חמתם של שוחרי הפרטיות בה. עם זאת, הממשלה מנפיקה תעודות זהות חכמות לאזרחים זרים השוהים בבריטניה דרך קבע, וההנחה היא שתעודות הזהות שיינתנו בעתיד לתושבים, אם יוזמתו של משרד הפנים תצא לפועל, יתבססו על אותה הטכנולוגיה.
כמה קל לפרוץ לתעודות זהות חכמות? אילוסטרציה כמה קל לפרוץ לתעודות זהות חכמות? אילוסטרציה

 

אדם לורי, מומחה אבטחת מידע בריטי, הצליח להעתיק את השבב שבתעודת הזהות של אזרח זר, ולאחר מכן גם לשנות את הנתונים שבשבב המועתק. על פי ההנחיות החדשות שהגדיר לורי, יש להעניק לנושא הכרטיס שורה של הטבות ממשלתיות – אבל גם "לירות בו במקום", שכן הוא טרוריסט מסוכן. משך הזמן שנדרש לורי להשקיע במטלה היה 12 דקות בלבד. ראוי לציין כי לורי העתיק ושינה את השבב בלבד, ולא ביצע את השלב הבא – השתלת השבב המזויף בתעודת זהות. לורי דיווח על ההצלחה לדיילי מייל הבריטי.

 

משרד הפנים הבריטי הגיב בבוז, ואמר שמדובר ב"שטויות". לדברי המשרד, השבב המותקן בתעודת הזהות מוקף בשורה של הגנות שלא יאפשרו את פריצתו, והוא עומד בתקנים בינלאומיים. לדברי משרד הפנים, אנשיו "נותרו משוכנעים שתעודת הזהות החכמה היא הבטוחה ביותר מסוגה".

 

יצוין כי לפני כשנה, הצליח מומחה אבטחה הולנדי – חרון פאן בק, מאוניברסיטת אמסטרדם – לפרוץ שני דרכונים חכמים בריטים, ולהחליף את השבבים שבהם בכאלו המעידים שנושאיהם הם אוסמה בן לאדן ומחבלת מתאבדת פלסטינית. הדרכונים עברו בהצלחה את הבדיקות בנמל התעופה. גם אז טען משרד הפנים הבריטי כי הדרכונים בטוחים. נכון לאותה תקופה, השקיע משרד הפנים כארבעה מיליארד ליש"ט בתוכנית התעודות החכמות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x