$
פטנטים וקניין רוחני

מנכ"ל גוגל אריק שמידט מתפטר מדירקטוריון אפל

"יעילותו של אריק כחבר דירקטוריון תפחת משמעותית, כיוון שהוא ייאלץ להימנע מהשתתפות בפגישות רבות עקב ניגוד אינטרסים אפשרי", הסביר מנכ"ל אפל סטיב ג'ובס את המהלך

כתב כלכליסט 16:2903.08.09

בצעד לא מפתיע חברת אפל הודיעה היום כי מנכ"ל גוגל אריק שמידט מתפטר מהדירקטוריון שלה, לאחר כשלוש שנים של חברות בו.

 

"אריק היה חבר דירקטוריון מצוין באפל, והשקיע מזמנו היקר ומכישרונו להצלחת אפל", אמר מנכ"ל אפל סטיב ג'ובס. "למרבה הצער, כיוון שגוגל נכנסת לתחומי הליבה

של אפל באמצעות מערכת ההפעלה הסלולרית אנדרואיד וכרום OS, יעילותו של אריק כחבר דירקטוריון תפחת משמעותית, כיוון שהוא ייאלץ להימנע מהשתתפות בפגישות רבות עקב ניגוד אינטרסים אפשרי. לפיכך החלטנו שעכשיו הזמן הנכון שאריק יפרוש מתפקידו". הסביר ג'ובס את ההחלטה.

 

בתחילת מאי פתחה נציבות הסחר הפדרלית בחקירה באשר לניגוד אינטרסים אפשרי הכרוך בנוכחות שמידט בדירקטוריונים של שתי החברות ולהפרה של חוק ההגבלים העסקיים האמריקאי. היועץ המשפטי הראשי של גוגל דיוויד דרומונד אמר אז שלא נראה לו שהמצב בעייתי.

 

שמידט חזר ואמר שהוא נמנע מהשתתפות בדיונים של דירקטוריון אפל בנוגע לתחומים שבהם יש חפיפה בין האינטרסים של שתי החברות, למשל האייפון. עם זאת, תחום החפיפה הלך וגדל כשגוגל הודיעה על פיתוח מערכת ההפעלה כרום OS, שתתחרה במערכת ההפעלה של אפל. בחודש שעבר אמר שמידט כי בכוונתו לדון בעתיד תפקידו בדירקטוריון אפל בעקבות ההודעה על כרום OS.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x