$
אינטרנט

קנס של 1.9 מיליון דולר בגלל שיתוף קבצים

בית משפט במיניסוטה הרשיע את ג'יימי תומאס-ראסט בהורדת 24 שירים באמצעות תוכנת שיתוף הקבצים "קאזה", וגזר עליה לפצות את חברות התקליטים בסכום חסר תקדים. נציגי איגוד תעשיית המוזיקה: היינו מוכנים לפשרה

סוכנויות הידיעות 12:3919.06.09

במשפט שנערך בסוגיית שיתוף הקבצים באינטרנט הרשיע בית משפט במיניסוטה את ג'יימי תומאס-ראסט, אם חד הורית לארבעה, בהפרת זכויות יוצרים בכך שהורידה 24 שירים באמצעות תוכנת השיתוף "קאזה", והורה לה לפצות את חברות התקליטים ב-1.9 מיליון דולר.

  

בתגובה לקביעת בית המשפט
אמרה תומאס-ראסט כי "הקנס פשוט מגוחך". נציגי ה-RIAA, איגוד חברות ההקלטה האמריקאי הממונה על זכויות היוצרים של המוזיקאים, אמרו כי היו מוכנים להתפשר על סכום נמוך בהרבה, אך תומאס-ראסט התעקשה להביא את המקרה לבית המשפט. "מהיום הראשון היינו מוכנים להגיע להסדר, ואנחנו עדיין פתוחים לאפשרות זאת", אמרה קארה דוקוורת' מה-RIAA.

  

זהו משפטה החוזר של תומס-ראסט, לאחר שכבר הורשעה ונגזר עליה קנס של 222 אלף דולר - 9,250 דולר לכל שיר, וזהו הדיון היחיד שהגיע לבית משפט בעניין שיתוף קבצים. עד כה נמנעו יותר מ-30 אלף משתפי הקבצים שנתבעו על ידי  ה-RIAA להגיע להליך משפטי, והעדיפו לחתום על הסדרי פשרה. הנתבעים שילמו לאיגוד בממוצע כ-2,000 דולר במסגרת הפשרות.

 

נוסף להורדת 24 השירים, האשים איגוד ההקלטות האמריקאי את תומאס-ראסט – שהעידה על עצמה שהיא "מעריצה גדולה של מוזיקה" – בהעלאת כ-1,700 שירים לשיתוף ברשת. קו ההגנה שנקטו עורכי דינה של תומאס-ראסט היה שאין דרך להוכיח שהיא עצמה הורידה את קובצי המוזיקה, וייתכן שילדיה או גרושה עשו זאת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x