$
אינטרנט

גוגל מפתחת פלטפורמת שיתוף חדשה

מערכת Google Wave תושק במהלך השנה, ולדברי מפתחיה, היא תשלב לכלי אחד אימייל, מסרים מיידיים, שירותי עריכת מסמכים מקוונים ועוד. פיתוח הפלטפורמה מתבצע בקוד פתוח

כתב כלכליסט 11:3729.05.09

גוגל מפתחת את "Google Wave" – פלטפורמת תקשורת ושיתוף קבצים חדשה. בכנס מפתחים שנערך אתמול (ה') בסן פרנסיסקו, הוצגה המערכת החדשה על ידי צוות הפיתוח שלה, היושבים במשרדי גוגל שבאוסטרליה, ומי שפיתחו את שירות המפות של גוגל.

  

בפלטפורמה החדשה יוכלו המשתמשים לתקשר באמצעות שליחת טקסטים כמו באימייל, להגיב בזמן אמת כמו במסרים מיידיים, לצרף קובצי וידיאו ותמונות, לסמן מיקום או מסלול על גבי מפה או תצלום לוויין, לשתף עם כלל הגולשים באמצעות העלאת התכנים לבלוג ועוד. המשתמשים שהוגדרו על ידי יוצר ה-"wave" כשותפים יוכלו לצרף את כל אותם אלמנטים, לשנות ולערוך אותם באופן כזה שכל שינוי נראה בזמן אמת, וכל פעולה נשמרת ומאפשרת לחזור לשלב קודם ב-wave ולעקוב אחרי יצירתו. כך כל אותם אלמנטים, שינויים ותוספות המתבצעים ב-wave נשמרים כרצף של שיחה מתגלגלת אחת.

 

בהצגת ה-wave בכנס הדגימו המפתחים כלים חדשניים נוספים שישמשו במערכת החדשה - בודק איות המתבסס גם על הקשר המילה במשפט ולא רק על קיומה או היעדרה מהמילון, מתרגם אוטומטי שפועל בזמן אמת תוך כדי הקלדת ההודעה ועוד. wave תומכת גם בעברית ובהקלדה מימין לשמאל.

  

פיתוח הפלטפורמה מתבצע בקוד פתוח, וגוגל קוראת למפתחים להצטרף אליה ומאפשרת להם לתרום את הרעיונות ואת היישומים שלהם למערכת החדשה.

 

בסרט מהכנס בסן פרנססיקו, שהועלה ליוטיוב, מפתחי Google Wave מציגים את המערכת החדשה, ומדגימים כיצד באים בה לידי ביטוי כל אותם כלים אינטרנטיים - שכיום עומדים כל אחד בפני עצמו - על גבי חלון אחד.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x