$
אינטרנט

היפנים זעמו - גוגל תצלם את הרחובות מחדש

תושבי יפן התלוננו על הפגיעה בפרטיותם הנגרמת מפרויקט צילום הרחובות של גוגל, "סטריט וויו". בעקבות זאת החליטה גוגל להנמיך את המצלמות המוצבות על רכביה ולצלם את רחובות הערים היפניות מחדש

יוסי גורביץ 14:4314.05.09
פרויקט סטריט וויו של גוגל – מכוניות מצוידות במצלמות המצלמות ללא הרף ב-360 מעלות ויוצרות בכך "מפה חיה" של האזורים שבהן הן עוברות – הוא ככל הנראה הפרויקט מעורר המחלוקת ביותר שלה. ביפן, שם התושבים מקפידים במיוחד על פרטיותם, נכנעה לאחרונה גוגל לדעת הקהל, ואף שכבר צילמה כתריסר ערים, ביניהן טוקיו ואוסקה הענקיות, היא תצלם את המדינה מחדש.
תושבי יפן לא אהבו את הפרויקט מלכתחילה. מתוך סטריט וויו תושבי יפן לא אהבו את הפרויקט מלכתחילה. מתוך סטריט וויו צילום מסך: googel street view

 

היפנים לא אהבו את סטריט וויו מלכתחילה, והתלונות על פגיעות בפרטיות התרבו. במסגרת הצילום-מחדש, הסכימה גוגל להנמיך את המצלמות שעל כלי הרכב שלה בכ-40.6 סנטימטרים, כדי שהן לא תוכלנה לקלוט מה קורה מאחורי גדרות.

 

סטריט וויו נתקל בקשיים לא רק ביפן, אלא גם ביוון: שלשום (ג') הורתה הסוכנות להגנת המידע של המדינה לגוגל להקפיא את הפרויקט עד להחלטה בעניינו, לאחר שהתקבלו תלונות רבות על פגיעה בפרטיות.

 

השקתו של הפרויקט בבריטניה לוותה אף היא במחאות רמות, לאחר שמצלמות גוגל תפסו – ופרסמו – עשרות תמונות מביכות של אזרחים, בהם הוצגו גם שיכורים מקיאים. תושביו הזועמים של הכפר בראוטון, שהתעקשו לשמור על פרטיותם, חסמו בגופם את הכניסה לכפר, עד שנהג הרכב נסוג משם. עיירה במינסוטה שבארה"ב הבהירה לגוגל שאם הרכב שלה יימצא בתחומי העיירה, היא תגיש נגדה תביעה. בתקרית מביכה אחרת, דרס נהג סטריט וויו צבי צעיר בהרי ניו יורק – וגוגל נתפסה כשהיא מנסה להעלים את התמונות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x