$
חדשות טכנולוגיה

האנטי וירוס מבוסס ענן הראשון

חברת אבטחת המידע פנדה השיקה תוכנת אנטי וירוס שאינה דורשת התקנה: סריקת הקבצים נעשית על גבי שרתי החברה ולא על מחשבי המשתמשים. לדברי החברה, השימוש בתוכנה יפחית ב-50% את צריכת משאבי המחשב

צמרת פרנט 17:3830.04.09
חברת "פנדה אבטחת מידע" השיקה אתמול (ד') את גרסת הבטא של האנטי וירוס התעשייתי הראשון המבוסס על טכנולוגיית "מחשוב הענן", כך שסריקת המחשב ויירוט הווירוסים נעשים באמצעות שרת מרוחק ולא על גבי המחשב עצמו. הגרסה זמינה להורדה ללא תשלום, ולדברי פנדה היא תפחית את צריכת משאבי המחשב ב-50% לעומת התוכנות שמבוססות על טכנולוגיה ישנה של סריקת חתימה.

 

המודל החדש מעביר את נטל הסריקה מהמחשב האישי לשרת ענק הממוקם במעבדות פנדה שבספרד, ובכך מנטרל את הצורך בתוכנות המותקנות על גבי המחשב כמו: חומות אש, אנטי ספאם, אנטי ספייוואר, אנטי וירוס וסורקים.

 

סריקת וירוסים בתוכנה החדשה סריקת וירוסים בתוכנה החדשה צילום מסך: panda cloud antivirus

 

טכנולוגיית הענן מבוססת על פילוסופיית "האינטליגנציה הקולקטיבית", מושג הלקוח במקור מעולם הייעוץ הארגוני. הטכנולוגיה מאפשרת למשתמשים לעבוד כחלק מקהילה ולא כצרכן בודד. מערכת האנטי וירוס שעושה שימוש בענן מזהה קוד או קובץ חשוד בעל התנהגות חריגה, מעתיקה את חתימתו ושולחת אותו חזרה לענן הידע. הידע מצטבר בזמן אמת בשרת מכל רחבי העולם ומסייע ליירט בשניות איומי אינטרנט גלובליים לפני שהם הופכים למגיפה.

 

"תוכנות האנטי וירוס המסורתיות עבור מחשבים מסתמכות על טכנולוגיות המותקנות באופן מקומי על הכונן הקשיח וסורקות וירוסים בכל קובץ באמצעות טכניקות כמו חתימה והתנהגות", מסביר יהודה פיינזילבר, מנכ"ל פנדה ישראל. "התהליך הזה צורך משאבים כבדים מהמחשב כולל זיכרון פנימי וחיצוני וכמובן משפיע לרעה על ביצועי המעבד. התוכנה החדשה מכילה בדיקות לזיהוי וירוסים, תוכנות ריגול ותוכנות פרסום תוך שימוש ב-17 מגהבייט של זיכרון פנימי בלבד".

 

 צילום מסך: panda cloud antivirus

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x