שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
טורים

אייפוניסט השבוע: ישראל על המסך!

איך להשתמש באייפון כדי להתעדכן בחדשות בעברית ולעקוב אחרי התנהלות הבורסה והשוק הכלכלי? האייפוניסט דג מים האפליקציות את אלו המועילות לכם

גילעד נס 17:1913.03.09

לרוב, היישומים המוצגים כאן ניתנים לשימוש הן באייפון והן באייפוד טאץ'. הלינק שיצורף לכל ביקורת הינו לינק ישיר ליישום בחנות של iTunes. מחירי התוכנות בתשלום עשויים להשתנות בכל יום.

 

בקרב יותר מ-20,000 היישומים הניתנים להורדה בחנות של אפל, יש כמה עשרות שנוצרו בידי ישראלים, וכמיטב המסורת שהשתרשה בקרב מפתחי היישומים הללו, לא כולם מפותחים על מנת לפתור בעיות הרות גורל, ולפעמים משמשים "סתם" לשעשוע. בין אלו הפונים לקהל שמחוץ לישראל ניתן לציין את iFog, המאפשרת לצייר עם האצבע על מעין מסך אדים המוצג על מסך האייפון, Breadcrumbs, לשירותי מיקום, המשחק Milim, תוכנת המידע העולמית Mobimate ותוכנת התקשורת Fring (שתי האחרונות יסוקרו כאן בשבועות הבאים); אולם בשורות הבאות נתמקד ביישומים המיועדים לשימוש בישראל.

כך תוכלו לקרוא חדשות מאתרים בעברית גם על האייפון. IL News כך תוכלו לקרוא חדשות מאתרים בעברית גם על האייפון. IL News

 

לאחרונה הוצגה בחנות היישומים של אפל גרסה חדשה ליישום IL News שפיתח רותם דותן, בעזרתו תוכלו להישאר מעודכנים בחדשות מאתרים בעברית ובאנגלית במגוון תחומים. התוכנה מציגה תקציר של החדשה, ומאפשרת גם לצפות בסיפור המלא. היישום, שעלותו 1.99 דולר, מאפשר גם לשלוח קישור לסיפור מהתוכנה בדואר אלקטרוני.

 

הדר פורת כבר שיחרר מספר יישומים לחנות של אפל, בהם Israel Money החינמי ו-Hebrew Israel News שעלותו 1.99 דולר. Israel Money מציג נתונים פיננסיים הרלוונטיים למי שמתעניין בבורסה ובמט"ח, בהם שערי מטבעות פופולאריים מול השקל (וכולל מחשבון להמרת מטבעות מהירה), מדדי הבורסה (ת"א 75, ת"א 25, תל טק וכו') ומקבץ חדשות פיננסיות ישראליות באנגלית. Hebrew Israel News (הקיים גם בגרסה אנגלית) מציג חדשות מכמה עשרות אתרים ישראלים בעברית, זוכר אלו סיפורים כבר קראתם באמצעותו, ואף מאפשר קריאת החדשות ללא חיבור רציף לאינטרנט.

 

בנוסף ליישומים, הרשת הישראלית גם ערה לאלפי משתמשי האייפון והאייפוד טאץ' המסתובבים ביננו, ואם עד השקת חנות היישומים של אפל ניתן היה למצוא בפורומים הרלוונטיים בעיקר מידע על שיטות לפריצת המכשירים, הרי שבחודשים האחרונים הועצם הסיקור, והוא כולל גם המלצות ומידע לגבי יישומים הניתנים להורדה ורכישה מחנות היישומים. בין האתרים המספקים מידע בעברית לאייפוניסטים ניתן למנות את IphoneIL.net, iphones.co.il, iphoneblog.co.il ו-ipsf.co.il.

 

ראוי לציין גם מיזם ישראלי מסחרי בשם Waze, המהווה למעשה את תוכנת הניווט היחידה בעברית מלאה המצויידת במפות עדכניות של ישראל, ואולם, לא ניתן (עדיין) להורידה מחנות היישומים של אפל, והדרך היחידה של האייפוניסטים להשיגו היא באמצעות שימוש בשיטת היישומים האלטרנטיבית של Cydia. בשבועות הקרובים יכלול מדור זה גם התייחסות ליישומים הניתנים להורדה באמצעות Cydia, אולם מפאת קוצר המקום נוכל כרגע רק להפנותכם לאתר Waze, שם תוכלו ללמוד על התוכנה והדרכים להורדתה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x