שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

"המשבר גורם לעסקים קטנים לחפש שירותים שיחסכו בעלויות"

כך לדברי אודי כהן מ-HOT, בפאנל בנושא טכנולוגיה בוועידת "כלכליסט" לעסקים קטנים ובינוניים. גדי בלנדר מנטוויז'ן 013 אמר שעסקים קטנים מעדיפים להוציא את ההשקעה בתשתיות מחשוב לידי גורם חיצוני

אסף גלעד 15:0327.01.09
55% מכח העבודה בישראל מועסק במגזר העסקים הקטנים והבינוניים. ביחס למגזר החברות זהו נתון גדול, אך ביחס לממוצע העולמי, שעומד על כשני-שליש, זהו נתון נמוך, כך שהמגזר מגלם פוטנציאל גידול משמעותי עבור חברות התקשורת והטכנולוגיה המציעות לו שירותים שונים. "כלכליסט" ריכז ארבעה נציגים מחברות טכנולוגיה הפועלות בשוק בישראל כדי לסקור את מגוון השירותים המוצעים לעסקים קטנים בינוניים – החל מפורסי התשתיות ועד לשירותי הדואר האלקטרוני.

 

אודי כהן, מנהל המגזר העסקי של HOT, אמר כי "המשבר הכלכלי גורם ליותר עסקים קטנים לבקש לקבלת שירותים שיחסכו לו עלויות". הוט דיווחה על הצטרפות של אלפי עסקים בשנה האחרונה לשירותי תשתיות הטלפוניה והאינטרנט. גדי בלנדר, מנהל חטיבת השיווק והמכירות למגזר העסקי של נטוויז'ן 013, מעיד על כך שעסקים קטנים רבים שומרים על תזרים המזומנים שלהם ובמקום השקעה חד פעמית במערכות מידע, קיימת העדפה הולכת וגוברת להוצאות שוטפות מדי חודש. "עסקים נמנעים מלהקים תשתיות אצלם בארגון ומעדיפים להוציא אותו החוצה. לא הייתי מכנה את זה אאוט-סורסינג, אלא אאוט-טסקינג. ישנם עסקים שכמעט לא מחזיקים דבר בעסק שלהם מלבד מסך דק, ואת הכל אנחנו יכולים לנהל מרחוק: החל מדקות השיחה, שרתי הקבצים ועד שרותי אנטי וירוס והאנטי ספאם".

 

מימין: אמיר טייג מ"כלכליסט", אודי כהן, גדי בלנדר, גיל כהן, אלון פסטר מימין: אמיר טייג מ"כלכליסט", אודי כהן, גדי בלנדר, גיל כהן, אלון פסטר צילום: עמית שעל

 

גיל כהן, מנהל ערוצי ההפצה של HP בישראל, הוא אחד הספקים הבולטים של גדי בלנדר. HP מעניקה שירותי חומרה - בעיקר למדפסות, מחשבים, שרתים ושרתי אחסון. "לשוק הישראלי עוד כברת דרך ארוכה לעבור בכל הקשור לניידות של עסקים. עסק קטן של ארבעה אנשים, לדוגמא, חייב להיות מאוד נייד, וכדי לאפשר לו ניידות צריכה לתמוך בו מערכת מידע שמאפשרת גישה מרחוק מכל מכשיר, ויכולת סינכרון וגיבוי של נתונים".

 

אלון פסטר, מנהל הפיתוח העסקי של גוגל ישראל, דיווח על יותר ממיליון עסקים קטנים בעולם שהצטרפו ליישום של גוגל המיועד לארגונים - Google Apps. השירות מאפשר לחלוק מסמכים ודואר אלקטרוני בין משתתפים רבים, עד ל-50 משתתפים בארגון. ניתן לערוך את המסמכים במקביל, וכל זאת ללא תשלום. ארגונים המבקשים להגדיל את מספר המשתתפים בחשבון ייאלצו להוציא כסף מכיסם.

 

העובדה שכל המסמכים החשובים של הארגון מאוחסנים על שרתי גוגל העלה סימן שאלה אצל רבים מהמשתתפים בכנס. על החששות ענה פסטר: "נגמרו הימים שבהם כל אחד מחזיק בבאר של מים ליד הבית. כיום כל אחד משתמש במים זורמים מספק מרכזי, וכך אנחנו פועלים. אם הייתי מחזיק שרת מידע קטן בעסק הפרטי שלי, כנראה שהייתי חושש יותר לגורלו מאשר אם הייתי מפקיד אותו בידי ענקית תוכנה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x