הייטק והון סיכון

אנטריג הישראלית גייסה 24 מיליון דולר בהובלת מיקרוסופט

אנטריג היא היצרנית היחידה של מסכי מולטי-טאץ' למחשבים ניידים, המאפשרים גם כתיבה בעט אלקטרוני על גבי המסך. בגיוס השתתפו גם המשקיעים הקיימים - קרנות אוורגרין קינן ואורום

אסף גלעד 10:1812.01.09

חברת הסטארט אפ אנטריג (N-trig) הודיעה אתמול (ב') על גיוס של 24 מיליון דולר בסבב C בהובלת חברת מיקרוסופט. בגיוס השתתפו גם המשקיעים הקיימים בחברה: הקרן הישראלית אוורגרין וכן הקרנות הזרות קינן, קרן צ'לנג'ר וקרן אורום שבשליטת משפחת קאהן. הגיוס האחרון שביצעה אנטריג היה אך לפני פחות משנה, בחודש פברואר האחרון, אז גייסה החברה כ-30 מיליון דולר. כך, תוך פחות משנה גייסה אנטריג סכום של יותר מ-50 מיליון דולר. לאחר הגיוס הנוכחי, עומדים סך גיוסי החברה על כ-73 מיליון דולר.

 

אנטריג היא כיום היצרנית היחידה בעולם של טכנולוגיית מסך מולטי-טאץ' למחשבים ניידים המאפשרת גם כתיבה בעט אלקטרוני על גבי מסך המחשב. על אנטריג עברה שנה טובה במיוחד, לאחר שחתמה על הסכמים אסטרטגים עם יצרניות מחשבים ניידים בהן HP ודל, לאספקת מסכי מגע בהיקף של עשרות מיליוני דולרים בשנה.

לאחרונה הודיעה גם אינטל על שילוב מסכי המגע של אנטריג במחשבי כף-היד אותה תייצר במשותף עם יצרניות אלקטרוניקה בעולם.

 

לני אנגלהרט, עמיחי בן דוד ויקי לוזון מאנטריג. הסכמים עם יצרניות מחשבים גדולות לני אנגלהרט, עמיחי בן דוד ויקי לוזון מאנטריג. הסכמים עם יצרניות מחשבים גדולות צילום: בועז אופנהיים עיבוד תמונה: אורן שירי

 

שיתוף הפעולה בין מיקרוסופט לאנטריג נמשך זמן רב כבר מאז 2004, אז הפכה מיקרוסופט לשותפתה של אנטריג בפיתוח יישומים למסכי מגע. גרסה ראשונה של הטכנולוגיה שפיתחה אנטריג הושקה כבר עבור מערכת ההפעלה ויסטה. בנובמבר הודיעה אנטריג כי הטכנולוגיה שפיתחה תשולב במערכת ההפעלה הבאה של מיקרוסופט, חלונות 7. ההשקעה האסטרטגית של מיקרוסופט שנחשפה אתמול תיטיב עם אנטריג מעבר לרמת ההשקעה הכספית גרידא: מיקרוסופט תשווק ליצרניות המחשבים הניידים את מערכת ההפעלה החדשה, ובמקביל תקדם את רכיבי החומרה והתוכנה של אנטריג כלפי היצרניות.

 

אחד היישומים הראשונים שחשפה מיקרוסופט לחלונות 7 הינו ממשק מגע מולטי טאץ', המאפשר קליטת מגע מריבוי מקורות, כלומר מאפשר נגיעה של כמה אצבעות במקביל על המסך. במסגרת הגיוס הנוכחי, הודיעה אנטריג כי במהלך השנה הקרובה צפויות עסקאות נוספות בהיקפים דומים עם יצרניות מחשבים.

 

בכנס פומבי התבטא לאחרונה מנכ"ל החברה עמיחי בן-דוד באומרו שהחברה תכפיל את הכנסותיה פי 5 בשנה הקרובה, ביחס ל 2008, וכי הן תסתכמנה בעשרות מיליוני דולרים.

 

אנטריג הוקמה ב־1999 על ידי ד"ר מאיר מורג, שמשמש היום נשיא החברה. מנכ"ל החברה בשנתיים האחרונות הוא עמיחי בן דוד, מייסדה של חברת האחזקות DSL. לחברה כ-100 עובדים במרכז הפיתוח בכפר-סבא, וכ-20 בטקסס ובטייואן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x