$
המדריך

תנו לביטורנט לעבוד בשבילכם

אפשר לגרום לתוכנת שיתוף הקבצים שלכם להוריד בעצמה את הפרקים האחרונים של כל התוכניות האהובות עליכם - וזה אפילו פשוט ומהיר יותר מלחפש אותם בעצמכם. המדריך המלא

רן יניב הרטשטיין 16:5529.12.08

טלוויזיה היא שארית מהמאה הקודמת. מגוון הערוצים הדל, זמני השידור הקבועים מראש והעדר הארכיון לסדרות ישנות ופרקים קודמים - כבר אין סיבה לסבול מהמגבלות האלה, בטח שלא במחיר של מאות שקלים בחודש. אפילו אם אתם כבר נוהגים ממילא לצפות בכל הסדרות שלכם ברשת, השילוב בין ביטורנט ו-RSS יהפוך את התהליך לקל ופשוט בהרבה. תוכנת הביטורנט תתעדכן אוטומטית בפרקים החדשים - שבמקרים רבים עולים לרשת בסמוך למועד השידור הראשון - ותוריד אותם למחשב בעצמה, בלי שתצטרכו לעשות דבר. אתם רק תצטרכו להתיישב מול המסך ביום השידור הקבוע, וללחוץ על Play.

 

מספר תוכנות ביטורנט פופולריות תומכות בהורדה דרך RSS, ביניהן Vuze (לשעבר Azureus‏), uTorrent ו- BitComet ואחרות. לצורך מדריך זה, נשתמש ב-uTorrent, תוכנת RSS פשוטה, יעילה וחסכונית במשאבים.

 

RSS וביטורנט

 

RSS וביטורנט הן שתי טכנולוגיות צעירות יחסית, אבל כל אחת מהן הספיקה להותיר את חותמה באופן בלתי הפיך על הרשת - RSS כפתרון לעדכונים אוטומטיים, וביטורנט עבור הפצה יעילה ומהירה במיוחד של תכני וידיאו (בין היתר). השילוב של שתיהן ביחד מאפשר עדכונים אוטומטיים ומהירים של תכני וידיאו.

 

כשאתם נרשמים לפיד RSS של תוכנית טלוויזיה באמצעות תוכנת הביטורנט שלכם, היא מורידה את כל הפרקים שכבר נמצאים בפיד, ומתחילה לסרוק אותו בפרקי זמן קבועים מראש כדי להוריד פרקים נוספים ללא מעורבות נוספת מצידכם. ברגע שפרק חדש עולה לרשת, הפיד מתעדכן עם קישור להורדת הפרק, ותוכנת הביטורנט מזהה את העדכון ומורידה את הפרק החדש.

 

איתור פידים

 

בדרך כלל, להורדת סדרות בביטורנט נדרש לאתר את קובצי הטורנט עבור כל פרק (או עבור עונות או סדרות שמות) באתרי חיפוש טורנטים כמו MiniNova או isoHunt. כדי להוריד סדרות באמצעות RSS, צריך למצוא פיד RSS שמכיל את פרקי הסדרה ומתעדכן אוטומטית, ויש מספר דרכים לעשות זאת.

 

המקום הראשון לחיפוש פיד RSS עבור סדרה מסוימת הוא FeedMyTorrents, אתר שמכיל פידים עבור רוב הסדרות המשודרות כרגע בארה"ב. הפידים של FeedMyTorrents ממוינים, מסודרים ומסוננים באמצעות עורכים אנושיים, כך שהם לא בהכרח המעודכנים ביותר, אבל הם ללא ספק הנוחים ביותר.

 

אם הסדרה שאתם מחפשים לא נמצאת ב-FeedMyTorrents, או שאתם רוצים להוריד הפצה אחרת של הסדרה שלכם (לדוגמה, הפצה מקודדת בהפרדה גבוהה, או הפצה שמותאמת במיוחד לצפייה במכשיר מסויים כמו iPod או iPhone), התהליך נהיה קצת יותר מסובך.

 

כדי ליצור פיד מותאם אישית, יש למצוא מנוע חיפוש טורנטים שתומך ב-RSS עבור תוצאות חיפוש - רוב מנועי החיפוש הפופולריים מציעים את האפשרות הזו. לדוגמה, ב-MiniNova, בעמודי תוצאות חיפוש, מופיע קישור גדול וכתום לפיד ה-RSS מעל רשימת התוצאות, שמוביל לפיד RSS שמתעדכן תמיד עם התוצאות האחרונות של החיפוש שביצעתם. אם ביצעתם את החיפוש "The Simpsons", הפיד יתעדכן באופן קבוע בתוצאות האחרונות עבור החיפוש.

 

עם זאת, כפי שוודאי ניחשתם, הפיד שתקבלו מהחיפוש "The Simpsons" יהיה הרבה פחות מסודר מהפיד של הסימפסונים ב-FeedMyTorrents. בין היתר, הוא יכלול הרבה פריטים שאינן פרקים בסדרה, והרבה פרקים יופיעו בו יותר מפעם אחת. כדי להפיק את המיטב מפיד כזה, תצטרכו לסנן אותו אוטומטית בתוכנת הביטורנט, לפי ההוראות בהמשך.

 

עם פידים מותאמים אישית, אפשר להוריד גם מוסיקה - חפשו שם של להקה או אמן, והפיד יתעדכן אוטומטית בהוצאות החדשות החדשים שלהם.

 

הוספת פיד לתוכנת הביטורנט

 

הצעדים בשלב זה משתנים בהתאם לתוכנת הביטורנט שלכם. הדוגמאות הבאות מתייחסות לתוכנה המאוד מומלצת uTorrent.

 

כדי להוסיף פיד חדש ל-uTorrent, לחצו על סמל ה-RSS בסרגל הכלים (הכפתור השלישי משמאל). בחלון שיופיע, הדביקו את כתובת הפיד שהעתקתם בשורה Feed URL, וסמנו את תיבת הרדיו השניה - Automatically download items published in feed.

 

הוספת פיד RSS לביטורנט הוספת פיד RSS לביטורנט צילום מסך: uTorrent

 

אחרי הוספת הפיד, הוא יופיע ברשימת הקטגוריות בצד שמאל (לחצו על המקש F7 אם הרשימה לא מופיעה). לחצו על הפיד כדי להציג את כל הטורנטים שנמצאים בו, ולחצו פעמיים על טורנט כדי להתחיל להוריד אותו.

 

הממשק המהיר להוספת פידים מתאים במקרים בהם הפיד מכיל רק פריטים רצויים ואין צורך לסנן או לערוך אותו, אבל זה לא יהיה המצב עם פידים מתוצאות חיפוש. כדי לוודא שפידים מתוצאות חיפוש לא ימלאו את המחשב שלכם בהורדות מיותרות, אפשר להפעיל את הסינון ברמת מנוע החיפוש או ברמת תוכנת הביטורנט.

 

בזמן החיפוש, במקום לחפש רק את שם התוכנית הרצויה, אפשר להוסיף מילות מפתח כדי לצמצם את התוצאות. לדוגמה, אפשר להוסיף שם של קבוצת שחרור מסוימת כדי להוריד רק פרקים של הקבוצה הזו. לחלופין, אם אתם רוצים להוריד את הפרקים בהפרדה גבוהה, הוסיפו את מילת המפתח 720p או 1080p.

 

הסינון בשלב החיפוש מוגבל יותר מאשר אפשרויות הסינון של uTorrent. כדי לסנן טורנטים לא רצויים מהפיד באמצעות uTorrent, עיינו במדריך באתר התוכנה.

 

בונוס: הורדה מרחוק

 

מספר תוכנות ביטורנט מאפשרות להתחבר מרחוק, ממחשב אחר, כדי להוריד קבצים למחשב בבית מכל מחשב אחר. זהו פיצ'ר שימושי ונוח, אבל הוא מחייב לפתוח את המחשב לחיבורים חיצוניים, ויוצר סיכון אבטחה ממשי. עד כה דנו רק בהורדה אוטומטית של פידים, אבל אפשר להשתמש בפיד RSS גם בשביל הורדות ידניות, במקום להשתמש באפשרות החיבור מרחוק בתוכנת הביטורנט שלכם.

 

האתר MiniNova מציע פיצ'ר שנקרא Bookmarks, שזמין למשתמשים רשומים. כדי להשתמש בו, הרשמו לאתר. לאחר הפעלת החשבון, יווצר עבורכם עמוד אישי עם פיד RSS. בשלב זה הפיד יהיה ריק, אבל אפשר כבר להרשם אליו באמצעות תוכנת הביטורנט שלכם.

 

אחרי שתרשמו אל הפיד, תוכלו להוסיף אליו טורנטים על ידי לחיצה על הקישור Add to bookmark מתחת לקישור ההורדה בעמוד הטורנט. אם נרשמתם לפיד עם תוכנת הביטורנט שלכם, היא תזהה את הטורנט שהוספתם לפיד ותתחיל להוריד אותו אוטומטית.

 

 צילום מסך: mininova.org

 

הסימניות של MiniNova נוחות מאוד לשימוש, אבל הן מוגבלות רק ל-MiniNova, ולא מאפשרות להוסיף טורנטים מאתרים אחרים. האתר FeedMyTorrents מאפשר ליצור פיד מותאם אישית שלא מוגבל לאתר מסויים, אבל הוא מסורבל יותר מהפתרון של MiniNova.

 

אחרי ההרשמה ל-FeedMyTorrents, פתחו את העמוד My Feeds ולחצו על הקישור create a feed כדי ליצור את הפיד הראשון שלכם. תנו לו שם, ולחצו על Add Feed. אחרי הוספת הפיד, תוכלו להוסיף אליו טורנטים מכל מקום ברשת. לחצו על Add a torrent, והדביקו את כתובת הטורנט בשדה Location of your torrent. הזינו שם עבור הטורנט בשדה Name of you torrent, ולחצו על Add Torrent. כדי להרשם לפיד באמצעות תוכנת הביטורנט שלכם, העתיקו אליה את הקישור RSS.

 

מידע נוסף

 

Ted - תוכנה להורדת סדרות בביטורנט, הכוללת רשימה מובנית של סדרות

 

רשימת תוכנות ביטורנט בוויקיפדיה - כוללת אפשרות למיון לפי תמיכה ב-RSS

 

מידע נוסף על הורדה עם RSS ב-uTorrent

 

מידע נוסף על הורדה מרחוק באמצעות סימניות - בבלוג של MiniNova

 

tvRSS - מחולל פידים מותאמים אישית לסדרות טלוויזיה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x