$
Play

Play: חמישה דברים טובים מהרשת

איך להכין בדקות תקליטור חירום למחשב שקרס, איפה למצוא את הגרסאות הישנות והקלילות של התוכנות הכי אהובות, משחק פינגפונג מהפנט והרובוטית היפנית טונדי שיודעת לעשות יותר מכל רובוט לפניה

אבי לבקוביץ 20:5511.12.08

חובה לכל משתמש אחראי: יצירת דיסק אתחול בקלות

 

מי שההארד-דיסק שלו לא קרס מעולם, שיקום. ועכשיו תשב, כי זה עוד יקרה. מה לעשות, יש למכשירים הללו תוחלת חיים מוגבלת. כשההארד-דיסק קורס אחד הדברים הראשונים שכדאי שיהיו זמינים זה דיסק אתחול, CD שמאפשר להפעיל את המחשב גם אם חלקים משמעותיים מההארד-דיסק נפגעו. EasyBoot הוא כלי יעיל שמייצר דיסק אתחול, והוא טוב יותר מהכלי הבסיסי של חלונות שנועד לאותה מטרה. הדיסק של EasyBoot כולל את הכלים הטכניים שתצטרכו לשיקום הארד-דיסק פגוע, והוא גם יאפשר לכם להוסיף בקלות כלים נוספים. כדאי שיהיה בבית, על כל צרה שלא תבוא.

 

(להורדת EasyBoot)

 

ברוס לי משחק פינג פונג עם נונצ'אקו

 

בסרטון הנהדר הזה אפשר לראות מישהו שדומה לברוס לי משחק פינגפונג עם נונצ'קו. מצד אחד של השולחן עומד שחקן פינג פונג מנוסה (ואחר כך שני שחקנים), מצד שני "ברוס" והנונצ'קו שלו. הסרטון, שנראה בכוונה כמו צילום ביתי ישן ואותנטי, הועלה במקור לאתרי וידאו סיניים, ומשם התפשט לשאר הרשת. זוהי בעצם פרסומת ויראלית ל"גרסת ברוס לי" של מכשיר סלולרי של נוקיה שנמכר בסין.

  

 

משחק: פלזמה פונג

 

זוהי גרסה פסיכדלית של המשחק הוותיק פונג. הרעיון מוכר: לך ולמחשב יש מחבטים, באמצע יש כדור, מי שמצליח להעביר את הכדור מעבר למחבט של היריב מקבל נקודה. הייחוד כאן הוא בגרפיקה הטריפית הנהדרת, שנראית כמו הזייה. שולטים במחבט עם העכבר, כאשר לחיצה ממושכת על הכפתור הימני משמשת ל"הדבקת" הכדור למחבט. כשמשחררים את הלחיצה הכדור מתפרץ בעוצמה אל עבר היריב, תוך השארת שובל אש יפהפה. גם המוזיקה הקצבית מצויינת, ועושה חשק להמשיך לשחק. בניגוד למשחקים אחרים מסוגו, פלזמה פונג רץ היטב גם על מחשבים חלשים יותר עם כרטיסי מסך בני כמה שנים.

 

רץ היטב גם על מחשבים חלשים. פלזמה פונג רץ היטב גם על מחשבים חלשים. פלזמה פונג צילום מסך: Plasma Pong

 

(להורדת Plasma Pong)

 

הורדת גרסאות ישנות של תוכנות אהובות

 

הגרסאות האחרונות של נגן המוזיקה הפופולארי Winamp התדרדרו: מתוכנה קלילה הפכה ווינאמפ לכלי כבד, איטי ועמוס בהרבה פיצ'רים מיותרים. לו רק יכולנו לחזור לגרסאות הקודמות, שהיו יותר כיפיות ולא הכבידו על המחשב. האתר OldVersion מאפשר לעשות זאת. מהאתר אפשר להוריד גרסאות ישנות של המון תוכנות אהובות, למשל ACDsee, סקייפ, נגן המדיה של חלונות, כל המסנג'רים הפופולאריים ועוד. לכל תוכנה יש תיאור קצר, ולינק להורדה של כל הגרסאות. כך אפשר לראות למשל איך תוכנת עריכת התמונות Paint Shop Pro התנפחה מ-400 קילובייט בגרסה הראשונה, ל-108 מגהבייט בגרסה האחרונה.

 

(אתר Old Version)

 

יותר מסרטון מצחיק: הרובוטית טנדי

 

יש הרבה סרטונים של רובוטים ברשת, ולפעמים נדמה שכל תעשיית האלקטרוניקה היפנית מוקדשת לייצור רובוטים שיודעים ללכת ולשיר. אבל טנדי (twendy) עושה רושם יותר רציני. הרובוטית הזו היא פרוייקט משותף של רופאים ומומחי רובוטיקה, והמטרה שלה היא לעזור לנכים. בסרטון שלה (אחרי נאום פתיחה קצרצר שאפשר לפסוח עליו בכיף) אפשר לראות אותה עוזרת לאדם שמרותק לכסא גלגלים לקום מהמיטה. אחר כך היא מכינה ארוחת בוקר, קולה טוסט, פותחת בקבוק מים ותוקעת בו קש.

 

 

(האתר של twendy) 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x