$
אינטרנט

גוגל סוגרת את העולם הווירטואלי לייבלי

ארבעה חודשים בלבד לאחר שהשיקה חדרי צ'ט ווירטואליים, סוגרת גוגל את השירות שלא הצליח למשוך מספיק משתמשים

דורה קישינבסקי 14:4720.11.08

העולם הווירטואלי של גוגל, Lively, ייסגר בדצמבר לאחר 4.5 חודשי פעילות בלבד. לייבלי הושק ביולי במטרה לשלב את טרנד הרשתות החברתיות הגואה עם סביבה תלת-מימדית יצירתית, שבה ניתן לעצב בית וירטואלי ולשוטט בו. אך למרות התהודה התקשורתית, לייבלי לא הצליח למשוך מספיק משתמשים כדי להצדיק את קיומו.

 

בניגוד לעולם הווירטואלי הוותיק סקנד לייף, לייבלי לא דרש התקנת תוכנה מיוחדת וכבדת-משקל, אלא פעל בתוך חלון הדפדפן הרגיל. כמו כן, את החדרים שהמשתמש יצר בלייבלי היה ניתן לשלב בתוך אתרים אחרים, למשל בלוג או דף מייספייס. תכונות אלה היו אמורות להפוך את השירות לקל לעיכול לגולשי המיינסטרים, בניגוד לסקנד לייף ונסיונות אחרים בתחום העולמות הווירטואליים. אלה עניינו מאוד את מומחי האינטרנט, אבל נותרו בשולי הרשת מבחינת מספר המשתמשים.

 

צוות לייבלי, שהודיע על הסגירה אתמול בבלוג הרשמי של גוגל, הגדיר את פרויקט לייבלי כ"ניסוי" והוסיף: "תמיד ידענו שכשלוקחים סיכונים כאלה, לא כל הימור מצליח".

 

לא הצליח למשוך מספיק משתמשים. Lively לא הצליח למשוך מספיק משתמשים. Lively צילום מסך: lively.com

 

לפי בלוג הטכנולוגיה המשפיע טק-קראנץ', סגירת השירות היא סימן שאפילו כשמדובר בגוגל, "הייפ זה לא מספיק". הבלוג בירך את גוגל על הבגרות שגילתה בסגירת השירות הלא-מתפקד, והציע לה לשקול לסגור כלים נוספים.

 

כלי אחר של גוגל שקיבל יותר תשומת לב תקשורתית מאשר משתמשים הוא Knol, אתר הידע השיתופי שהיה אמור להחליף את וויקיפדיה כמקור לידע ראשוני על כל נושא. הפרויקט נחשף בדצמבר 2007 ונפתח לציבור בגרסת ניסוי ביולי 2008. על פי נתוני גוגל עצמה, ההתעניינות של הגולשים באתר צנחה כמעט לאפס לאחר תקופת הסיקור הראשונית.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x