$
הייטק והון סיכון

עסקת ענק בין HP לאנטריג הישראלית: 50 מיליון דולר בשנה

מחשב המולטי-טאץ' החדש של HP עושה שימוש בטכנולוגיית מסך המגע של אנטריג הישראלית. פוטנציאל ההכנסות לאנטריג מוערך ב-50 מיליון דולר בשנה

אסף גלעד 10:4220.11.08
המסך השטוח של חברת הסטארט-אפ הישראלית מכפר-סבא ממשיך להכות גלים בקרב יצרניות החומרה. ענקית המחשוב HP הודיעה אמש (ד') על השקת מחשב המולטי-טאץ' הראשון שלה, TouchSmart tx2, העושה שימוש בטכנולוגית מסך המגע של אנטריג (N-trig). אנטריג היא כיום היצרנית היחידה בעולם של טכנולוגיית מסך מולטי-טאץ למחשבים ניידים המאפשרת גם כתיבה בעט אלקטרוני על גבי מסך המחשב.

 

עסקה זו מגלמת עבור אנטריג פוטנציאל הכנסות של כ-50 מיליון דולר בשנה. לאנטריג הסכם דומה עם מתחרתה הגדולה של HP, חברת דל, שם היא משולבת במחשבים מדגם Latitude XT ונמכרת ברשתות השיווק הגדולות בארה"ב ובעולם מאז תחילת השנה. אלא שמחשבי דל נמכרים בכמויות קטנות יותר מכיוון שהם מיועדים לשוק העסקי ומחירם גבוה: 2500 דולר ליחידה.

 

הבשורה בעסקת HP עבור אנטריג, המקבלת את הכנסותיה לפי יחידות נמכרות, היא שדגמי HP מיועדים לשוק הפרטי ומחירם זול יותר: 1149 דולרים, ולכן גם צפויים להימכר יחידות רבות יותר.

 

עיתוי העסקה, ככל הנראה, אינו מקרי. רק לפני מספר שבועות הודיעה אנטריג כי הטכנולוגיה שלה תוטמע במערכת ההפעלה העתידית של מיקרוסופט: חלונות 7, שתצא לשוק בשנת 2010. יצרניות המחשבים שפוזלות לכיוון מערכת ההפעלה הבאה מתכוננות מבעוד מועד ומיישרות קו עם דרישות החומרה והתוכנה של מיקרוסופט.

 

לני אנגלהרט, עמיחי בן דוד ויקי לוזון מאנטריג לני אנגלהרט, עמיחי בן דוד ויקי לוזון מאנטריג צילום: בועז אופנהיים עיבוד תמונה: אורן שירי

 

אנטריג היתה חתומה על בלעדיות עם דל למשך חצי שנה לאחר השקת המסך בתחילת השנה, וכיום היא רשאית לחתום על הסכמי ייצור גם עם מתחרותיה של דל. בצירוף עסקת דל שמכניסה לאנטריג סכום המוערך בכ-30-40 מיליון דולר בשנה, עשויה אנטריג להגיע לרמת הכנסות שנתית של כ-100 מיליון דולר.

 

אנטריג הוקמה ב־1999 על ידי ד"ר מאיר מורג, שמשמש היום נשיא החברה. מנכ"ל החברה בשנתיים האחרונות הוא עמיחי בן דוד, מייסדה של חברת האחזקות DSL. אנטריג החלה את דרכה בתחום משחקי המחשב, והמעבר לפיתוח טכנולוגיית המגע החל בדרך המקרה. לחברה כ-100 עובדים בארץ וכ-20 בחו"ל, והיא גייסה עד כה 28 מיליון דולר מהקרנות אוורגרין וקיינן פרטנרס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x